Co zawiera w opłacie za usługi fotografa na ślub?

Bardzo wiele ludzi twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, kilka lub kilkanaście godzin, a koszty sięgają niekiedy parę tysięcy złotych. Warto zatem zastanowić się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania najlepszego fotografa, należy zdecydować, jaki charakter zdjęć najbardziej nas interesuje.

fotografia ciążowa
Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com
Najwięcej pań wykonuje sesje zdjęciowe we własnym mieszkaniu. Tutaj wszystko jest znane i właśnie w tych wnętrzach bardzo łatwo jest tworzyć bliską, wyjątkową atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w większości przypadków niewątpliwie wyjątkowe - strona główna. Kobieta w ciąży wspaniale wyglądać będzie również na tle przyrody. Zdjęcia nad jeziorem albo na rozkwieconej łące mogą być niezwykle romantyczne, w szczególności jeśli na zewnątrz panuje słoneczna, letnia aura.

zdjęcie weselne
Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Później zaczyna się niezwykle monotonny i angażujący etap ich obróbki. I to głównie w tym momencie rozpoczyna się najtrudniejsza i najbardziej absorbująca praca fotografa. Zdjęcia, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być niezwykle dokładnie doszlifowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje wiele czasu! Łatwo zatem możemy policzyć sobie, iż fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by w końcu powierzyć w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z pstrykaniem zdjęć na imprezie, lecz także z dobraniem, wyłanianiem z mnóstwa plików najciekawszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają rzeczywiście świetnie!

sesja ślubna
Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już nastał oczekiwany dzień zaślubin Pan fotografik towarzyszył młodym już w czasie przygotowań do obrzędów, z czego później powstał doskonały fotoreportaż. Trzeba przyznać że podczas samego ślubu rzeczony pan fotografik wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużą kulturą, używał specjalnych obiektywów do wykonywania zdjęć z dużej odległości aby nie zakłócić obrzędu. Pomimo dużej odległości zdjęcia okazały się być doskonałej jakości. Równie perfekcyjne okazały się ujęcia z przyjęcia weselnego. Pan fotograf zrobił całą masę fotografii do wyboru, które młodzi otrzymali w bardzo atrakcyjnej formie tzw. foto książki oraz bezsprzecznie w postaci elektronicznej (naciśnij ten link). Ogromnie byli młodzi usatysfakcjonowani z pracy fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej chyba z tych w plenerze. Obydwoje uwielbiają góry, tak więc na sesję plenerową zabrali swego fotografa w góry. Pięknie wyszli na tle górskich widoków a bydgoski pan fotografik dzielnie im towarzyszył.

W sesji zdjęciowej zwykle nie bierze udziału wyłącznie kobieta w ciąży - bardzo często towarzyszy jej partner. Jeśli kobieta wychowuje już jakieś dzieci, warto zaproponować im również to przedsięwzięcie. Niektórzy pragną także posiadać fotografie z domowymi zwierzakami. Wszystkie konfiguracje są dozwolone!

Rzecz jasna bardzo istotną kwestią są koszty - fotograf musi dokładnie powiedzieć, jakie są koszty za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorodne oferty, a w nich także określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Warto dobrać idealny pakiet adekwatnie do specyfiki przyjęcia.