Jak można zostać detektywem? Jakimi sprawami tak naprawdę zajmuje się detektyw, co to za profesja

Interesuje cię ile dostaje pieniędzy detektyw i jakimi sprawami się tak faktycznie zajmuje? Pragnąłbyś również wiedzieć, co musisz zrobić, aby nim się stać? Spróbujemy odpowiedzieć na te wątpliwości, ponieważ wyobrażenia na temat tego, kim jest i czym zajmuje się detektyw, są różnorodne. Jedni są marzycielami, żyją w świecie wyobrażeń, więc dumają, iż taka osoba to jakby współczesny Sherlock Holmes, a pozostali iż zajmuje się jedynie śledzeniem niewiernych żon i mężów. Jak więc jest?

detektyw
Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Ustawy są raczej beznadziejne i nieczęsto do nich zaglądamy, ale to czym jest zawód detektywa i wszystko, czym może się trudnić, jest podsumowane w ustawie o usługach detektywistycznych (www.aisdetektywi.pl). Skoro więc pragniemy zostać detektywem, to trzeba przygotować się do tego typu zadań, jak przykładowo: gromadzenie różnorakich informacji, na przykład na temat majątku lub wiarygodności w kontaktach gospodarczych osób czy jednostek organizacyjnych, zweryfikowanie wiarygodności danych oraz informacji, które dotyczą szkód zgłaszanych zakładom ubezpieczeniowym czy poszukiwanie zaginionych osób. To tak naprawdę jedynie część obowiązków detektywa.

Oprócz tego typu obowiązków w zależności od pracodawcy, można założyć, iż będziecie częścią agencji, tak więc możemy się spodziewać tego, iż ujawnią się powinności związane z windykacją należności lub weryfikacją dokumentów. Jak więc widać czasami te zadania mogą trochę być jak urzędowe sprawy. Inną kwestią jest jak właściwie jesteśmy w stanie zostać detektywem (http://aisdetektywi.pl/o-nas.html)? By nim zostać należy mieć właściwą licencję. By ją zdobyć należy spełnić odpowiednie wymogi, trzeba też zdać stosowny egzamin. Według dzisiejszych przepisów, jak chcemy ubiegać się o licencję należy także spełnić różne warunki, czyli posiadać obywatelstwo polskie, ukończone 21 lat czy mieć odpowiednie wykształcenie (minimum jest szkoła średnia). Istnieje sporo innych warunków, lecz nie warto ich tu teraz przywoływać.

Właściwie to, tyle spraw teoretycznych, ale faktycznie niewielu zostaje detektywami, ponieważ po pierwsze nie jest to łatwa praca, a jednocześnie nie każdy jest zdolny do takiej pracy. Jednakże trzeba przyznać, iż coraz większa ilość ludzi korzysta z usług agencji detektywistycznych. Najkorzystniej je wynaleźć droga internetową, przykładowo biuro detektywistyczne Wrocław.