• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Tapicer potrafi odmienić każdy mebel

Tapicerstwo to profesja wymagająca wielkiego poświęcenia. Cierpliwość jest w tym zawodzie cnotą najistotniejszą. Niezbędne są dokładne ruchy i wprawna ręka profesjonalisty, które w tapicerstwie mogą robić cuda. Jednakże, czasami mamy incydenty, że coś zniszczymy, na przykład co zrobić jeśli wsiadając do auta uszkodzimy tapicerkę ? Bez wątpienia nie możemy naprawiać tego sami.

W jaki sposób więc sobie poradzić z tego typu kłopotem? Ważne to nie intensyfikować uszkodzenia, więc musimy jak najszybciej skierować auto myjnia – (polerowanie reflektorów bydgoszcz) do tapicera. Kiedy już zostawimy samochód na warsztacie, należy dowiedzieć się, czy fotele pojazdu nie mają czujników poduszek powietrznych. Mamy możliwośćto wyczytać w instrukcji obsługi, lub zapytać w najbliższym serwisie konkretnej marki. Od czego zacząć?

Po pierwsze musimy wziąć się za demontaż siedzenia w pojeździe. Róbmy to precyzyjnie mając na uwadze na łączenia czy elementy, które chowają fotel. Jeśli wymontujemy już fotel, to można zabrać się do jego naprawiania. Oczywiście, w zależności od materiału, z którego wykonana jest tapicerka potrzebujemy właściwych nici. Tapicer samochodowy właściwie zeszyje uszkodzenie tak, aby szwy wytrzymały trwale, a zarazem nie niszczyły całego designu siedzenia. Tapicer równocześnie zajmuje się wieloma innymi rzeczami.

wnętrza auta

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie częściej z kolei zamiast naprawą foteli samochodowych zajmuje się renowacją starych mebli.

Naprawianie tego rodzaju mebli to czasochłonny proces, to zwyczajnie zupełnie wyczerpująca praca, dla ludzi sumiennych. Istotne jest bowiem, aby nie uszkodzić cennego mebla, a jedynie zreperować element tapicerki, która jest zniszczona. Dlatego ważnym jest, żeby naprawy lub renowacje wartościowych mebli zlecić profesjonalistom zajmującym się na co dzień reperacją tapicerki meblowej. Tego rodzaju ekspert wspaniale zdaje sobie sprawę, jakie dopasować materiały meblowe do kupienia w Akces – hurtowni tapicerskiej, zna się, gdzie są profesjonalne i najkorzystniejsze pod względem ceny hurtownie tapicerskie, więc z łatwością będzie mógł przedstawić korzystną ofertę.