• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak można zostać detektywem? Jakimi typami spraw tak naprawdę zajmuje się detektyw, co to za profesja

Interesuje cię jak wiele zarabia detektyw i czym się tak właściwie zajmuje? Chciałbyś też wiedzieć, co musisz zrobić, ażeby nim zostać? Spróbujemy odpowiedzieć na te wątpliwości, ponieważ wyobrażenia na sprawę, kto to jest i czym trudzi się detektyw, są różne. Jedni są marzycielami, żyją w świecie wyobraźni, więc dumają, iż taka osoba to jakby dzisiejszy Sherlock Holmes, a pozostali że zajmuje się tylko śledzeniem zdradzających żon i mężów. Jak właściwie jest?

detektyw

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Ustawy są raczej beznadziejne i rzadko do nich zaglądamy, lecz to czym jest zawód detektywa i wszystko, czym może się trudnić, jest podsumowane w ustawie o usługach detektywistycznych Skoro więc pragniemy zostać detektywem, to powinniśmy przygotować się do takich zadań, jak przykładowo: zbieranie różnych informacji, przykładowo na temat majątku czy wiarygodności w kontaktach gospodarczych osób i jednostek organizacyjnych, zweryfikowanie wiarygodności danych i informacji, jakie dotyczą szkód zgłaszanych zakładom ubezpieczeniowym czy poszukiwanie zaginionych osób. To tak w sumie jedynie część obowiązków detektywa.

Oprócz tego typu obowiązków w zależności od pracodawcy, jesteśmy w stanie przewidzieć, iż będziecie częścią agencji, więc możemy się spodziewać tego, że pojawią się obowiązki mające związek z windykacją należności albo weryfikacją dokumentów. Jak więc widać czasem te zadania mogą trochę być jak urzędowe sprawy. Odmienną kwestią jest jak faktycznie jesteśmy w stanie stać się detektywem ? By nim zostać należy posiadać właściwą licencję. Ażeby ją uzyskać należy spełnić odpowiednie wymogi, trzeba też zdać określony egzamin. Według obecnych przepisów, gdy chcemy ubiegać się o licencję trzeba także spełnić różnorodne warunki, takie jak posiadać obywatelstwo polskie, skończone 21 lat czy mieć właściwe wykształcenie (minimum jest szkoła średnia). Istnieje sporo innych warunków, lecz nie warto ich tu teraz przytaczać.

No tak, tyle kwestii z teorii, lecz w rzeczywistości niewielu zostaje detektywami, ponieważ po pierwsze nie jest to taki łatwy chleb, a po drugie nie każdy się nadaje do takiej pracy. Jednakże warto potwierdzić, że coraz więcej osób korzysta z usług agencji detektywistycznych. Najkorzystniej je odszukać w internecie, na przykład biuro detektywistyczne Wrocław.