• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Odkurzacze centralne luksus każdego domownika

W małej garsonierze czasem nawet nie chce nam się odpalać odkurzacza bierzemy do ręki miotłę i w trzy minuty mamy ogarnięty bałagan z podłogi. Ale, kiedy mamy duży dom trzeba chodzić do wszystkich pomieszczeń z odkurzaczem. A ile biegania z odkurzaczem mają sprzątaczki w lokalach użyteczności publicznej? Te to rzeczywiście muszą się napracować. Dlatego ktoś z wizją do większych domów wymyślił odkurzacze centralne. To świetne rozwiązanie w wielkich mieszkaniach, jednorodzinnych domkach i budynkach użyteczności publicznej.

Odkurzacze DOMAN

Źródło: http://www.doman.com.pl/

W naszym państwie jest parę firm, które montują odkurzacze centralne. System centralnego odkurzania, to instalacja jednego odkurzacza w wyznaczonym miejscu i doczepienie do niego rury ssącej. To idealny pomysł, bo można sprzątać o każdej godzinie nie robiąc hałasu i co istotne worek w takim odkurzaczu starcza na długi okres czasu. Co ważne przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu odkurzaczami zadbały o to, by system czyścił przy okazji powietrze.

Wielki budynek, ciekawe rozwiązanie

Jeżeli chcemy żeby nasze cztery kąty lśniły czystością, tak jak chciałaby tego najlepsza pani domu, czyli nasza teściowa. Musimy zastanowić się nad pomocą w postaci nowoczesnej techniki. Do takich właśnie rozwiązań należą odkurzacze centralne – http://www.doman.com.pl/. Przez zamontowanie rur w ścianach, podłodze a zdarza się, że i sufitach można odkurzać każde pomieszczenie bez chodzenia z odkurzaczem. Wystarczy, że zamontowany będzie cały system, czyli wraz z rurami jednostka centralna – silnik owej maszyny(zobacz producent frezów do metalu) i duży pojemnik na kurz i inne rzeczy z podłogi.

odkurzacz

Autor: Hoover
Źródło: Hoover

Każda rura prowadzi właśnie do pojemnika, a w domu kończą się gniazdkiem, do którego trzeba włożyć rurę ssącą. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie. Nie musimy martwić się hałasem, bo pojemnik na to, co zostanie wessane razem z silnikiem mogą zostać zainstalowane w każdym pomieszczeniu. Wszystko jest zależne od tego czy montowany jest taki system w zwykłym domu, czy może w wielkim apartamentowcu. Takie rozwiązanie okaże się przydatny w wielu miejscach, nie jedynie w naszych domach. Dziś przy budowaniu większych budynków użyteczności publicznej od początku myśli się o instalacji odkurzacza centralnego, żeby potem nie robić sobie dodatkowych kłopotów przy jego montowaniu.