• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Czym jest e-procurement i jakie ważne informacje warto otrzymać na temat tego obszaru działalności?

E-procurement jest to pewien bardzo istotny i równocześnie nadzwyczaj wydajny obszar e-biznesu, który ściśle dotyczy zarządzania rozlicznymi działaniami i procesami, jakie są połączone z elektronicznym procesem zaopatrzenia oraz zamówień w dwóch sektorach – zarówno w sektorze prywatnym jak też w sektorze publicznym.

proces zakupowy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement spełnia niesłychanie ważkie funkcje, aktualnie zdołamy wyróżnić trzy najważniejsze. Pierwszą z nich naturalnie jest automatyzacja procesu zakupowego. Warto wiedzieć, że e-procurement zawiera w dzisiejszych czasach pełny i zupełny proces zaopatrzenia w całej organizacji oraz na jej różnych poziomach. Do tego ważne jest to, że obieg każdych dokumentów odbywa się jedynie z wykorzystaniem drogi elektronicznej.
Drugą funkcją, jaką pełni dziś e-procurement (czytaj więcej o e-procurement) jest standaryzacja asortymentu. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Chodzi o drobiazgowe sprawdzanie oraz testowanie nabywanego asortymentu, w tym również portfela dostawców. Dzięki temu znacznie swobodniej można zaplanować rozmaite transakcje, a także oddziałuje to na poprawę współpracy z rozmaitymi dostawcami. Trzecią i ostatnią już, choć niemniej istotną rolą, którą pełni e-procurement jest naturalnie ścisła kontrola zakupów. Obszar ten pozwala na prowadzenie gruntownej koordynacja budżetowania, planowania, a także dozorowania kompletnego procesu zakupów ( obsługa cyfrowych dokumentów – logintrade.plobsługa cyfrowych dokumentów – Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze skoncentrowanie się na nadzorowaniu współpracy z różnorodnymi dostawcami i także o wiele prościej wolno się skupić na wyborze dostawców.

elektroniczne dokumenty
E-procurement prócz pełnienia ogromnie znaczących funkcji ma także multum znaczących zalet. Między innymi wolno dostrzec, że dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów da się zaoszczędzić wiele cennego czasu. Mało tego sporo poprawiają się także rozmaite procesy biznesowe, można również dużo zaoszczędzić na kupowaniu o wiele tańszych produktów, usług czy też materiałów. Dodatkowo ogromnie wydajnym i efektywnym narzędziem używanym w tym obszarze są aukcje internetowe, które pozwalają na wspieranie toku wyboru poszczególnych dostawców.