Atrakcje Dolnego Śląska

Wbrew pozorom zimowe sporty możemy praktykować (jeżeli o nasz kraj chodzi) nie tylko w Zakopanem, w Szczyrku czy w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest znana dzięki naszym sukcesom w skokach narciarskich). Dyscypliny takie można praktykować również w innych, nie mniej interesujących miejscach, jakich zwykle nie bierzemy pod uwagę kiedy projektujemy zimowy wyjazd na stok.


www.ruszajwpolske.pl/miasta/zieleniec/noclegi/256,index.html
Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okolice Dusznik­ - Zdroju to wyśmienite miejsca do uprawiania - nieco niedocenianej dyscypliny - biegów narciarskich. Nie są one wprawdzie tak widowiskowe jak skoki narciarskie, jednakże mają swych sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste rozwiązanie i napiszemy w przeglądarce hasło: kwatery Zieleniec, będziemy mogli korzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, oraz z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tym regionie. Tym z nas którzy mają chęci do rywalizacji i niezłą kondycje, sugeruje udział w biegu narciarskim otwartym, tak zwanym Biegu Piastów. To najstarsza rekreacyjna impreza w narciarstwie biegowym. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o zróżnicowanym szczeblu trudności, tak więc świetnie bawić się będą zawodowcy, jak też dbające o zdrowie familie.

http://www.ruszajwpolske.pl/reklama.jsp
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Rodziny z latoroślami będą zapewne szukać wygodnej oraz usytuowanej blisko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich sporą ilość. Możemy tam odnaleźć klasyczne pensjonaty niczym z przed stu lat, bądź też popularne ostatnio gospodarstwa agroturystyczne, gdzie to mieszczuchy mogą choć na chwilę zaznać wiejskiego żywota, bez wysiłku jak też tych wszelkich - niezbyt interesujących - robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie aby karmić zwierzęta, itp. (tenże trend przypomina trochę modernistyczne zachwyty nad wsią).


Z kwater w Zieleńcu można skorzystać także latem, tym bardziej że miejscowy klimat jest wyjątkowy i przypomina alpejski. Nic zatem dziwnego iż w Kotlinie Kłodzkiej od dawien lokowane były kurorty znane ongiś w całej Europie. Stąd też dzisiaj możemy przykładowo w Dusznikach - Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub napawać się prześlicznym parkiem w stylu angielskim.