Psychologia, jak każda inna gałąź nauki, rozwija się na bazie wcześniejszych dokonań i w ten sposób ludzkość może pogłębiać posiadaną wiedzę

Psychologia w rzeczywistości niewiele różni się od innych dziedzin nauki czy nawet nauk medycznych. Dlaczego? Psychologia, zupełnie jak pozostałe nauki, rozwija się dzięki analizom. Czasem nadzoruje je jeden uczony, a niekiedy nad konkretną tezą pracuje ekipa naukowców. Tak czy inaczej otrzymane i przeanalizowane wyniki zmieniają nie tylko nasze myślenie o świecie, ale także przynoszą zyski przedstawicielom pozostałych nauk. Wystarczy tutaj wspomnieć o specjalistach od marketingu, którzy muszą znać tajemnice ludzkiej psychiki, aby w ten sposób podnieść zyski z handlu.

nowoczesne szkolenie

Autor: Root Impact

Bardzo ważnym, a przez to godnym wspomnienia pozostaje fakt, że współcześni naukowcy korzystają z osiągnięć swoich poprzedników. Jeżeli trzeba byłoby pracować całkiem od podstaw, to nasz teoria naukowa praktycznie tkwiłaby w miejscu. O tej podstawowej prawdzie wiedzą tak przedstawiciele nauk inżynieryjnych, jak i psychologicznych. Dokonywanie bezustannie tych samych odkryć byłoby jak dreptanie w kółko i nie doprowadziłoby do jakichkolwiek przełomowych sensacji. Badacz dysponujący wiedzą swoich prekursorów oraz charakteryzujący się niestereotypowym sposobem myślenia ma duże szanse zapisać się na kartach historii, a jego wynalazki mogą przynieść wiele korzyści.

I tak na przykład spisane w w zeszłym stuleciu techniki nlp (sprawdź zakres technik NLP) bywają wykorzystywane do dziś. Pomimo że niektórzy wątpią w ich skuteczność, to jednak w sieci znaleźć można dużo użytecznych informacji na wspomniany temat, a nawet partycypować w bezpłatnych ćwiczeniach oferowanych przez znawców tematyki. A dla kogo tak pozyskana dawka wiedzy jest niewystarczająca, to zawsze jest w stanie zapisać się kursy, które proponują specjaliści. Termin nlp odnosi się do przynajmniej dwóch dziedzin, to jest do lingwistyki i psychologi. Techniki nlp mają ważne zadanie do spełnienia. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom dany człowiek może wpłynąć na swoje zachowania i na poczynania innych ludzi.

szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv

Być może nasze skojarzenia idą w kierunku zagadnień związanych z szeroko rozumianą manipulacją. Jednakże nic bardziej mylnego. Nlp ma nade wszystko pomóc ludziom uwierzyć w siebie i swoje predyspozycje, a to już nie jest nic nie znaczące dla tych, którzy nawet w całkiem zwyczajnym sytuacjach życiowych czują się zdeprymowani. W ostatecznym razie przecież nie w każdym przypadku porażkę musimy odbierać jako przygniatającą piersi katastrofę – wystarczy tylko wyciągnąć konkluzje na przyszłość i świat natychmiast prezentuje się w lepszych odcieniach.