• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Otoczaki świetnie wypełnią przestrzeń przy drzewach i w doniczkach

Kamień do ogrodu jest przeważnie stosowany

Tworząc ścieżki we własnym ogrodzie, chcemy aby wszyscy się ich stosowali oraz nie schodzili na trawę, przez to warto przeanalizować, czy nie spisze się tu świetnie kamień do ogrodu, który ustawimy wzdłuż dróżki, co będzie dla każdego jasnym znakiem, że tu przejścia nie ma.

Co więcej wybierając większe kamienie, o naturalnym wyglądzie i przeróżnych kolorach możemy w łatwy sposób sprawić, że nasz ogród będzie się prezentował rzeczywiście ciekawie, a równocześnie będzie jedyny w swoim typie. Tego rodzaju kamienie idealnie spisują się też do budowania skalniaka, na którym zasadzimy kwiaty, dzięki czemu uzyskamy pewność, że nikt nam ich nie zadepcze i nie poniszczy. Zobacz również: Zobacz

Otoczaki mają szansę być rozsypane dookoła roślin

Jeżeli mamy w ogrodzie drzewka na cienkiej łodydze oraz nie chcemy, by dookoła nich dało się zauważyć ziemię, to mamy szansę dookoła drzewek wysypać otoczaki. Niewielkie kamyczki, które są okrągłe, są w różnorakich kolorach oraz wspaniale nadają się do przytrzymywania ziemi, żeby nie została spłukiwana przez deszcz.

Kamienie do ogrodu

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj też są wykorzystywane także w domach, w doniczkach z kwiatami, co sprawia, że ziemia się nie rozsypuje przy każdym przesuwaniu doniczki, a jednocześnie bardzo ładnie się przedstawia, więc niejako są też dodatkową ozdobą. Warto zaznaczyć, że dzięki transportowi przez wodę, oraz obijaniu się o siebie nawzajem oraz o dno rzeki, uzyskują bardzo zbliżone kształty oraz barwy, a wszystko to odbywa się w sposób naturalny, więc tym bardziej trzeba wykorzystywać z tego, co proponuje nam natura.

W łatwy sposób mamy szansę przemienić nasz ogród. Autor: Kout kamien

Mając ogród, trzeba dopilnować by prezentował się on jak najciekawiej oraz by wszyscy się nim zachwycali. Czasami rzeczywiście niewiele potrzeba, aby przemienić jego wygląd, a co się z tym wiąże, warto przeanalizować czy i my nie możemy o niego zatroszczyć się wykorzystując do tego znaczniejsze i małe kamienie, które położone w ciekawy sposób będą jego niesamowitą ozdobą.