• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Szkolenia i inne rodzaje dokształcania istotne są, aby być specjalistą w konkretnej dziedzinie. Czy faktycznie?

Od zarania dziejów ludzie się dokształcali, tak mamy do dziś, jednakże w XXI wieku metody samodoskonalenia przyjęły już trochę inną formę.

Dzisiaj nie ginie się na polu bitwy, jak za czasów Troi, bo ojciec nie wspomniał, że do dzidy trzeba także zabrać tarczę. Dawniej uczyliśmy się przez praktykę, obecnie uczymy się teorii, którą następnie wzbogacamy przez praktykę.

szkolene

Autor: Open Knowledge Foundation

Dziś nie potrzeba nam węgla i kamiennej ściany aby móc robić notatki, dziś posiadamy zeszyty, notatniki, tablety, notebooki, obecnie możemy iść na kursy i szkolenia, dajmy na to zarządzanie bezpieczeństwem żywności szkolenie, całe mnóstwo, bardzo często za darmo, z których właściwie nie potrafimy skorzystać. Dziś także krąży swego rodzaju pewność, iż to, co jest za darmo, na pewnoz pewnością jest słabej, jakości, że niczego się tam nie dowiem.

Co ciekawe, gdyby pokazać zwykłemu Kowalskiemu, który chce się nauczyć łowienia ryb, za darmo dwa kursy: pierwszy – „Jak być mistrzem w łowieniu ryb” oraz drugi, identyczny – „Jak być mistrzem w łowieniu ryb” z drobnym drukiem umieszczonym w górnym rogu „proponowana cena detaliczna: 379 zł”, to na pewno wziąłby ten drugi, bo dziś wartość nadaje cena. Warto jednak wiedzieć, iż wszelkie szkolenia (polecamy twórcze rozwiązywanie problemów) są warte tyle samo, zanim ich wszystkich nie przestudiujemy.

Z drugiej strony, bezpłatne szkolenia są robione w różnych dziedzinach, lecz nie wszystkich. Te raczej profesjonalne, jak lean management szkolenia wymagają od uczestnika już jakiegoś wkładu pieniężnego. Gotówka, którą inwestujemy w takie szkolenia na pewno zwróci nam się z nawiązką, jednakże trzeba dużo pracy, aby otrzymać dobre rezultaty. W taki sposób widoczny jest dość prosty podział na dwa typy szkolenia: darmowe oraz płatne (Najlepsze szkolenia z zarządzania bezpieczeństwem żywności).

szkolenie

Autor: NAVFAC

W dużej ilości branż bez problemu znajdziemy kursy, za które nie będziemy musieli płacić, oraz te, które będą nas kosztować sporo. Jednakże, jeśli chcemy się rozwijać w danej tematyce powinniśmy inwestować w jeden, oraz drugi rodzaj szkoleń. Niestety nie ma tak, że szukając tylko bezpłatnych szkoleń będziemy w stanie dobrze zgłębić intrygujące nas kwestie. Problem polega na tym, iż często ci dobrzy fachowcy w swojej dziedzinie słono liczą sobie za włąsną wiedzę. Nie poddawajmy się gdyż w końcu okaże się, że tego rodzaju inwestycja da nam oczekiwane profity.