• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Język angielski jawi się jako być albo nie być, czyli w dzisiejszych czasach powinniśmy go znać. Jak najlepiej się go nauczyć?

Posługiwanie się językiem angielskim to dzisiaj coś oczywistego. Z pewnością tak to wygląda w wielu miejscach. Język angielski obecny jest w biznesie, polityce czy sporcie, spotykany jest wszędzie i z pewnością nie da się od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych miejscach to takie zwyczajne, jak mówienie po polsku. No trudno się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, więc wszystkie materiały, publikacje książkowe, wiadomości, wszystkie najistotniejsze informacje są w języku angielskim. Nic na to nie poradzimy, ponieważ tak jest urządzony świat. Niemniej, być może kiedyś inny język będzie dominujący, na przykład chiński, wtedy z pewnością będziemy z utęsknieniem wspominać jaki to nieskomplikowany był ten język angielski.

Zanim jednakże przyjdzie taki dzień z pewnością jeszcze minie sporo czasu, więc niezmienna jest sytuacja, iż to angielski jest najistotniejszym językiem na świecie. Zawsze w sumie tak było, iż istniał jakiś najbardziej istotny obcy język, jakim wszyscy się posługiwali. Kiedyś był to język łaciński, następnie język francuski, dzisiaj mamy język angielski. Chociaż coraz większa ilość ludzi zapewnia, że zna ten kursy japońskiego, to jednakże, nie wygląda to tak różowo. Nam Polakom wcale nie jest tak prosto się uczyć tego języka jak przykładowo Niemcom. Tak właściwie to odmienna grupa językowa, więc musimy przełamać sporo barier, a co najbardziej znamienne – trudno nam mówić po angielsku z czystym akcentem. To zresztą, nie jest tak niezwykle ważne, gdyż najważniejsza jest komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim sposobem, lecz jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób pragnie albo musi zacząć się uczyć tego języka. Jak tego dokonać? Jest naprawdę wiele możliwości – niezwykle dobrze sprawdzają się proponowane przez kursy audio do nauki języka angielskiego dla średnio-zaawansowanych. Dzięki nim możemy się osłuchać w tym języku. Jesteśmy w stanie usłyszeć, jak wymawia się wiele wyrażeń.

Niezwykle pomocne są także konwersacje, najkorzystniej z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Na pewno warto, jednak powinniśmy odpowiedzieć sobie na wątpliwości, czy rzeczywiście mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z sukcesami uczy się samemu w domu, ale trzeba do tego wiele samodyscypliny i regularności. Jeśli jednakże zdecydujemy się na kurs to lepiej pójść na lekcję próbną, ażeby zobaczyć, czy faktycznie wszystko jest okej. Jednocześnie koniecznie musimy się uczyć słówek, wtedy będziemy posiadali większy zasób słownictwa.