Negocjowanie ceny z deweloperem - o czym wskazane jest wiedzieć

Kupując jakąś posiadłość od dewelopera, warto pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, własne M lub może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Kontrahent będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy potrzebują zyskać Klientów i zarazem sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny posiadłości. Jeśli więc nabywasz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Być może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena posiadłości, Ty bezsprzecznie trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę sporo, szczególnie, że mnóstwo osób bierze kredyt na nabycie posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

kliknij
Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com
Aby negocjacje z deweloperem przebiegały poprawnie, z pewnością musisz dobrze się do nich przygotować. Nie wystarczy ogłosić „proszę opuścić cenę”. Wskazane jest przygotowywać sobie wyborne argumenty, które zdołają sprawić, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeśli mieszkanie ma jakieś minusy, należałoby je wskazać. (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/krakow/w-sprzedazy) Znaczącym minusem może być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej lub również brak balkonu. Minusem zdoła być też lokalizacja mieszkania, która na przykład zdoła być źle skomunikowana z miastem bądź także mała liczba sklepów oraz punktów usługowych w okolicy. Możemy też powiedzieć, że na oku posiadamy inne mieszkania, jakie jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itd.W takiej sytuacji deweloper pewnie będzie pragnął zachęcić nas do kupienia lokalu i przypuszczalne, że zaproponuje niższą cenę. (https://www.lcc.pl/pl/centralna-park/) Warto także rozeznać się w tym, czy dana posiadłość cieszy się okazałym zaciekawieniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż czy być może deweloper ma ich jeszcze dużo. To również może nam pomóc w negocjacjach, ponieważ jeśli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością lub na koncie dewelopera jest jeszcze mnóstwo innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.