• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jakiego typu zalety posiada reklama outodoorowa? Dlaczego korzystnie inwestować w taką typ reklamy? W jakim miejscu ją lokować?

Szeroki zasięg oraz masowość to bez wątpienia najbardziej znaczące atuty reklamy zewnętrznej. Outdoor może być kierowany równolegle do odpowiednich grup odbiorców, najbardziej korzystnie natomiast taka forma reklamy pasuje w miastach. Największą grupą odbiorców takich kampanii są ludzie mobilni i aktywni, jacy sporą część swojego życia spędzają na przedostawaniu się z jednego do kolejnego miejsca. Outdoor więc staje się dzięki temu najbardziej efektywny, gdyż kontakt z reklamą zewnętrzną mają bez przerwy.

billboard

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Taka reklama (przeskocz do serwisu -> reklamywiktor.pl/) więc wpłynie na nas, jak jedziemy samochodem, idziemy ulicą czy jesteśmy w centrum handlowym. Billboardy są medium o znacznym potencjale. Są bardzo atrakcyjne, bardzo ciekawie przedstawiają określony produkt lub usługę. Reklama (witryna przedsiębiorstwa: http://reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) zewnętrzna jest naturalna ibezpośrednia w odbiorze. To powoduje, iż może konkurować skutecznie z pozostałymi mediami. Reklama ta odznacza się brakiem deklaratywności, jest to wielki plus. Dzięki temu odbiorcy lepiej reagują na przekaz prezentowany na billboardach i poświęcają mu większą ilość uwagi, niż ma to miejsce w sytuacji mediów, jakim muszą zadeklarować swój czas albo wykonać jakąś czynność.

Czyli może to być przykładowo zakup gazety. Billboard zapewnia bardzo ciekawy i twórczy przekaz. Posługuje się słowem oraz obrazem w sposób spójny, ale również kreatywny. Taka reklama operuje jasnym przekazem, zrozumiałym językiem, symboliką dostosowaną do grupy docelowej. Odbiorca wie, co faktycznie ujrzał na plakacie. Inne twórczo używane elementy składają się na sukces reklamowy. Outdoor niezwykle dobrze eksponuje markę, produkt czy usługę, zachęca słowem, kolorem a także grafiką.

Wielką zaletą jest to, że na billboardzie możemy pomieścić sporo treści oraz grafiki, to ogromny plus i szansa, ażeby uwydatnić swój przekaz, zrobić go lepszym i bardziej skutecznym. W naszych miastach można zauważyć takie reklamy, i choć jest ich najwięcej w dużych miastach, to jednakże billboardy Ruda Śląska to bardzo znane zjawisko – . Nie ma co się dziwić, gdyż jak to działa, to znaczy, iż powinniśmy inwestować w taką formę promocji. Taka promocja z pewnością przełoży się na sukces naszej firmy.