• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Z jakich faz składa się budowa nowego domu

Budowa domku to wieloetapowy proces, który to będzie od nas wymagał szczegółowego opracowania każdego kroku po kolei. Jeżeli nie poświęcimy wystarczającej ilości czasu oraz uwagi na planowanie to konsekwencją może być znaczny wzrost kosztów budowy a także obniżenie jakości wykonania budowli.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Źródło: http://empak.com.pl/wynajem-sprzetu

Stąd warto zapoznać się z poszczególnymi etapami jakie trzeba uskutecznić, żeby postawić budynek.
Pierwszym etapem będzie na pewno uzyskanie zezwolenia na budowę, bo bez niego, zgodnie z prawem nie możemy zacząć budowy. Czeka nas wiele papierkowej roboty oraz biegania po urzędach z różnego rodzaju dokumentacją. Kto organizował różne sprawy w urzędach ten wie, że w naszej ojczyźnie nie jest to taka prosta sprawa. Zanim jednakże zaczniemy składać specyfikację należy podjąć decyzję w jednej z istotniejszych materii – projektu przyszłego domu. Niezależnie czy będziemy zamawiać plan od początku bądź adaptować gotowe rozwiązania na pewno należy tą sprawę skrupulatnie przemyśleć. Później musimy uzyskać warunki przyłączenia mediów a także wykonać przyłącza pod przyszły budynek (nie potrzeba pozwolenia na budowę): energia, woda, gaz, telekomunikacja. Następnie musimy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i udać się z nimi do urzędu po czym starać się o uzyskanie pozwolenie na budowę.

Orzeczenie uprawomocnia się po 14 dniach. Zanim zaczniemy prace budowlane musimy jeszcze zakupić dziennik budowy, ostęplować go i zatrudnić realizatorów oraz nadzór budowlany, w tym naturalnie kierownika budowy (asortyment).
Po uporaniu się ze wszystkimi rzeczami urzędowymi i zaangażowaniu ekspertów zaczniemy w końcu stawiać budynek. Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić jest stosowne przygotowanie placu budowy w tym ogrodzenie a także ochrona stref niebezpiecznych. Po tychże pracach geodeta musi, na podstawie zaordynowań kierownika budowy wytyczyć budynek w terenie zgodnie z projektem zagospodarowania działki. Kolejne prace budowlane to głównie roboty ziemne przygotowujące grunt pod budowę fundamentów oraz ewentualnego podpiwniczenia.

Hurtownia artykułów BHP

Źródło: http://empak.com.pl/

Po zrobieniu fundamentów a także rozprowadzeniu kanalizacji nadchodzi czas na pierwsze ściany naszego domu. Wymurowanie ścianek a także komina oraz realizacja sklepień i schodów żelbetowych to jeden z ważniejszych etapów budowy, gdyż ma wpływ na całą konstrukcję domu. Ogół robót możemy wykonywać w różnych technologiach i z rozmaitych materiałów. Na tym poziomie możliwe jest wprowadzenie przemian w projekcie, jednak wymagają one zgody projektanta. Na tym etapie pomocną może być wypożyczalnia sprzętu budowlanego Szczecin ora wynajem (zobacz mieszkania na sprzedaż w szczecinie) m (zobacz www.partnerzy.pl/okazje) wnia BHP Szczecin.