• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Hobby – czy masz jakieś? A jeśli nie, to jak możesz je znaleźć? Podpowiadamy kilka możliwości, którym warto się przypatrzeć

Co robisz w trakcie wolnego czasu? Czy masz jakieś hobby? Coś co pochłania Cię totalnie? Bez czego nie możesz egzystować? Możliwe, iż tak. Może jest to jakiś sport – koszykówka, siatka, pływanie, obojętnie – może książki, kino, a może rękodzieło. Jeżeli jednak nie, z pewnością nie jesteś z takiego stanu rzeczy zadowolony. Bezapelacyjnie chcesz to odmienić.

czytanie książki

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież o wiele milej czeka się na wolne popołudnie lub na luźną sobotę, gdy już od pewnego czasu wiemy, w jaki sposób chcemy ją spędzić, gdy mamy na nią plany. Gdy chcielibyśmy ją wypełnić czymś, co faktycznie nas cieszy oraz odpręża. Jeżeli zatem jeszcze czegoś takiego nie masz – może: strona www czas poszukać? Łatwo powiedzieć – lecz w jaki sposób to wykonać? Nie ma nic prostszego! Powinieneś się wyłącznie zastanowić, co rzeczywiście lubisz, co Cię cieszy. Może na przykład zawsze byłeś zainteresowany światem, chciałeś poznać inne kultury? W takim razie idealnym miejscem dla Ciebie będzie szkoła dialogu kultur we Wrocławiu. Jeżeli nie masz do niej dostępu, nie nie szkodzi. Można się rozwijać również innym sposobem. Czytać książki, gazety, oglądać filmy. Dobrze nawet dołączyć do wolontariatu, w ramach którego będziesz pomagał osobom innej narodowości, uchodźcom. Choć wszystko zależy naturalnie od tego, jaka konkretnie kultura Cię interesuje. Może odpowiednia będzie dla Ciebie szkoła żydowska, a może całkowicie inne miejsce – Wrocław – polacana szkoła żydowska. Samodzielnie powinieneś podjąć decyzję.

Sport

Autor: bangkokbikehash
Źródło: http://www.flickr.com

A może wręcz na odwrót – interesuje Cię sport? Także tutaj masz wielkie pole do popisu. Przecież dyscyplin jest do wyboru całe mnóstwo. Letnie, zimowe, indywidualne, drużynowe. Jeżeli zawsze chciałeś grać w siatkę albo kosza – nie zwlekaj, zapisz się z miejsca do takiej drużyny. A może marzysz, by uprawiać kolarstwo czy też jeździć na łyżwach? Także tutaj znajdziesz z pewnością grupę pasjonatów, do których będziesz mógł się przyłączyć. Oni Cię wesprą, powiedzą Ci, co robisz nieodpowiednio, doradzą, zmotywują do ćwiczeń. Oprócz tego możesz zdobyć w ten sposób cenne nowe znajomości, a także przyjaźnie. W końcu nie ma podobno trwalszych aniżeli te opierające się na wspólnych zainteresowaniach.