• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Negocjowanie ceny z deweloperem – o czym wskazane jest wiedzieć

Kupując jakąś posiadłość od dewelopera, warto pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, własne M lub może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Kontrahent będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy potrzebują zyskać Klientów i zarazem sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny posiadłości. Jeśli więc nabywasz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Być może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena posiadłości, Ty bezsprzecznie trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę sporo, szczególnie, że mnóstwo osób bierze kredyt na nabycie posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

Aby negocjacje z deweloperem przebiegały poprawnie, z pewnością musisz dobrze się do nich przygotować. Nie wystarczy ogłosić „proszę opuścić cenę”. Wskazane jest przygotowywać sobie wyborne argumenty, które zdołają sprawić, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeśli mieszkanie ma jakieś minusy, należałoby je wskazać. Znaczącym minusem może być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej lub również brak balkonu. Minusem zdoła być też lokalizacja mieszkania, która na przykład zdoła być źle skomunikowana z miastem bądź także mała liczba sklepów oraz punktów usługowych w okolicy.

Opisywany wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To przekonaj się sam, że odmienne witryny także zawierają podobne informacje, które wciągną Cię całkowicie.

Możemy też powiedzieć, że na oku posiadamy inne mieszkania, jakie jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itd.

W takiej sytuacji deweloper pewnie będzie pragnął zachęcić nas do kupienia lokalu i przypuszczalne, że zaproponuje niższą cenę. Warto także rozeznać się w tym, czy dana posiadłość cieszy się okazałym zaciekawieniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż czy być może deweloper ma ich jeszcze dużo. To również może nam pomóc w negocjacjach, ponieważ jeśli lokal (poznaj najlepsze mieszkanie w Archicomie) nie cieszy się zbytnią popularnością lub na koncie dewelopera jest jeszcze mnóstwo innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.