• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

W jaki sposób stworzyć efektywną kampanię reklamową na Facebooku?

Kampanie na portalach społecznościowych to świetne rozwiązanie, gdyż umożliwia dotarcie do bardzo wielu użytkowników. Oblicza się, że z Facebooka, jaki obecnie jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym, korzysta przeszło 11 milionów Polaków. Dzięki temu dotarcie z reklamą do wielu osób jest faktycznie proste i zdoła przynieść fenomenalne rezultaty. Musimy pamiętać o tym, że kampania reklamowa na fb jest możliwa tylko przy pomocy osobistego, prywatnego konta.

reklama na fb

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż jeśli chcemy odbierać faktury za reklamy na firmę, nie będzie z tym żadnego kłopotu – wystarczy jedynie zaznaczyć w ustawieniach, iż kupujemy reklamy dla celów biznesowych.

Istnieje teraz pełna notka, która zawiera istotne dane na omawiany temat, więc nie zwlekaj tylko przeanalizuj ją szczegółowo.

W następnej kolejności należy wybrać metody płatności za reklamy, możemy wybrać na przykład płatności kartą kredytową bądź płatności PayPal. Prowadzenie strony na facebooku umożliwia nam korzystanie z wielu różnorodnych sposobów reklamowania – Należałoby zorientować się, jakie mamy ewentualności oraz wybrać te, jakie będą nam pasować najbardziej. Do wyboru mamy między innymi aktywność dotyczącą danego posta na stronie. Jeśli potrzebujemy, by jakiś post był widoczny dłużej niż normalnie, wówczas dobieramy właśnie tą metodę reklamową. Kolejną metodą są instalacje aplikacji, które wybieramy wtenczas, gdy chcemy dotrzeć do osób z nowiutką aplikacją. Do wyboru mamy też polubienia strony bądź konwersacje w witrynie. Polubienia strony pozwalają nam zyskać nowiutkich wielbicieli naszej strony biznesowej, a konwersacje w witrynie pozwalają na śledzenie konkretnych akcji, na przykład dzięki nim można kupić dany artykuł z naszej strony. Facebook proponuje także reakcje na zaproszenia na wydarzenie, które dopomogą nam skutecznie zareklamować zbliżające się wydarzenie, które pozostało nagłośnione też na Facebooku.

reklama w social media

Źródło: pixabay.com

To ledwie parę metod reklamowania na Facebooku, z pewnością należałoby zapoznać się też z pozostałymi i wybrać takie, które będą nam odpowiadać najbardziej. Nim wybierzemy konkretne metody ogłaszania, zastanówmy się nad tym, który jest nasz główny cel i co potrzebujemy osiągnąć, mało tego ustalmy też target pod swój biznes i ustalmy budżet, jaki możemy dawać na daną kampanię reklamową na Facebooku.

Jeżeli bardzo zajmuje Cię prezentowana w tym artykule sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie. Na pewno odnajdziesz w niej coś interesującego dla siebie.

Pożądane byłoby zastanowić się nad kierowaniem kampanii reklamowej na Facebooku, gdyż jeżeli prawidłowo ją przygotujemy, to pewnie odniesiemy niesłychanie duże korzyści. Zastanów się więc nad tą postacią reklamowania oferowanych artykułów lub usług.