• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Skuteczna reklama na billboardzie gwarancją sukcesu dla danego producenta

Dzisiejsze czasy wymagają na firmach określonych działań, jeżeli chcemy wyróżnić się na rynku oraz sprawić, iż klienci będą interesować się naszą ofertą. Potrzebne jest wykonanie reklamy naszych produktów albo naszych usług, a jedną z form w szczególności popularnie wykorzystywanych jest reklama outdoorowa. W jaki sposób je zaprojektować, by przyniosły pożądany efekt?
Przede wszystkim musimy pomyśleć o dobrym sloganie.

reklama w mieście

Autor: Prank Sky Media
Źródło: http://www.flickr.com

Hasło ma przyciągać uwagę, sprawić, że potencjalny klient zatrzyma tak jak na billboardy ostrołęka – przekonaj się jak to może wyglądać Slogan ma być chwytliwy, wyróżniać się na całym tle, tak aby od razu go dostrzec. Należy unikać przeciętnych, nudnych zwrotów, typu „najlepsze” lub „najtańsze”. Niniejsze słowa już na nikim nie wywołują wrażenia. Znakomicie sprawdzają się łatwe, proste do zapamiętania zwroty. Warto też odwołać się do emocji oraz wyeksponować plusy określonego produktu.

Wejdź na moje hiperłącze – tam oczekuje na Ciebie następna dawka świeżych postów. Nie zwlekaj! Będzie miło, jeżeli zostawisz swą ocenę.

Poza sloganem zasadnicze znaczenie ma grafika. Jeden duży element jest o wiele lepszy niż kilka mniejszych, które i tak mogą być niespostrzeżone, gdy np. ludzie jadą autem. Grafika (więcej na temat) musi wiązać się ze sloganem, muszą stanowić zgraną całość. Grafika i slogan ma też posiadać jakieś tło. Im bardziej kontrastujące, tym lepiej będzie akcentować najistotniejsze elementy billboardu. Jeżeli jednakże uznamy, że coś tutaj nie gra, lepiej jest skorzystać ze specjalnych generatorów kolorystycznych, które podpowiedzą nam, które kolory ze sobą harmonizują.

Gdzie umieścić zrobiony billboard? Najlepsze są oczywiście najbardziej ruchliwe ulice, gdyż tam będziemy mieć najwięcej odbiorców. Dobre są także przystanki autobusowe, z jakich każdego dnia odjeżdża wiele osób, a czekając na autobus chętnie zapoznają się z ofertą nowych towarów. Należytym miejscem są też światła. Oczekując na zielone światło każdy rozgląda się wokół, zatem twój billboard bezsprzecznie będzie spostrzeżony. Billboardy Oświęcim mają przyciągać uwagę – zatem jeżeli nie jesteś w stanie go we właściwy sposób zaprojektować, lepiej daj to zadanie ekspertom.