• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Czy przemysł to nieużywany już rodzaj działalności biznesowej? Nie z blachami trudnościeralnymi. Rozpoczniesz od nowa.

Kiedy decydujesz się na założenie własnej działalności gospodarczej, często myślisz o pewnego typu usługach, knajpie, sklepie itp. W dzisiejszych czasach sławne są wszelkie aktywności związane z IT, czyli aplikacjami. Nie często spotyka się kogoś, kto jest zainteresowany przemysłem. A jednak on występuje. Co zrobić, aby oferowany przez nas produkt był niezłej jakości?

Stal hardox

Autor: www.hardox.com
Źródło: www.hardox.com
Nazwa „Hardox” jest dedykowana prawnie dla szwedzkiego koncernu, który otrzymuje blachy trudnościeralne. Posiadają one niepospolite właściwości, przez co są z radością stosowane na rynku europejskim, również polskim. Wyróżniają się one wysoką odpornością na ścieranie, niecodzienną trwałością, wysoką udarnością i optymalną tolerancją wykonania oraz dobrej jakości powierzchnią.

Struktura blachy podlega kształtowaniu przez spawanie, cięcie, frezowanie, gwintowanie i zaginanie. Wykorzystywana jest wszechstronnie, co stwarza, że jest wręcz rozchwytywana oraz wyczekiwana przez wiele zakładów z branży.

Wykorzystywanie blacha trudnościeralna Hardox jest bardzo sławne, przede wszystkim w takich sektorach jak recykling (sprawdź nas). Zrobione są z niej niszczarki, chwytaki, też okładziny skrzyń śmieciarek. Odrębną sposobnością jest budowa (struktura i właściwości materiałów kompozytowych) dróg, kamieniołomy oraz kopalnie, a także kopalnie podziemne. Szczególnie właściwie nadaje się do wyrabianiu urządzeń nadających się do prac wyburzeniowych, korpusów, wywrotek i mnóstwa innych mechanizmów, których regularne użytkowanie toleruje możliwość robienia się pęknięć, zdeformowań, czy zużycia – więcej na hardox500.

Rodzaje
Blacha trudnościeralna Hardox dzielą się na kilka rodzajów tj. 400, 450, 500, 550, 600, których różnica polega na twardości rozpoczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Możemy spotkać się także z Hardox Extreme, która ma swoje przeznaczenie w wyjątkowych sytuacjach, gdyż jest odporna na ścieranie do 12 razy więcej w stosunku do Hardox 400.

Nadmieniony materiał podlega niekończącemu się rozwojowi. Stwarzają one, że użytkowane aparatury są coraz lepsze oraz bardziej nowatorskie. Blacha trudnościeralna Hardox są potrzebne każdemu człowiekowi w celu tworzenia infrastruktury a także wyroby zapobiegające destrukcji środowiska i zapewniające wygodne życie ludziom.