Konferencja idealna

Zorganizowanie idealnej konferencji nie jest łatwe. Zdarza się, iż mimo perfekcyjnie opracowanego scenariusza spotkanie wcale nie okazuje się sukcesem. Jaki kroki podjąć by konferencja była skuteczna i została zapamiętana przez uczestników jako wyjątkowa?


Mewy
Autor: Karolina Nowak
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz przemyślanej koncepcji oraz scenariusza, ważne jest właściwe miejsce. Czysto formalne spotkania to już przeszłość. Na czasie jest organizacja konferencji z bogatym programem dodatkowych atrakcji. Skrzyżowanie pracy z odprężającym relaksem gwarantuje widoczne efekty w postaci zadowolenia właścicieli oraz osób biorących udział w szkoleniu, toteż coraz więcej konferencji organizuje się w okolicach Trójmiasta.

Głównym powodem organizacji konferencji nad polskim morzem jest niewątpliwie fascynująca sceneria – uspokajający widok morza w połączeniu z szumem fal. Udział w konferencji połączy więc przyjemne z pożytecznym – obowiązki, ale także podreperowanie zdrowia. Powietrze bogate w jod podniesie odporność, a pływanie w słonej, morskiej wodzie (uwzględniając porę roku, w której jesteśmy) dodatnio wpłynie na samopoczucie. No i plaże... Koloru złota, wielkie i o delikatnym piasku, po których spacerując mamy okazję nabrać „oddechu” między jednym a drugim spotkaniem. Interesujące przykłady: więcej danych.

Słuchacze
Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Z myślą o udanej konferencji dobrze jest wybrać takie sale konferencyjne nad morzem, które powstały specjalnie w tym celu. W przypadku spotkań o charakterze biznesowym nowoczesny design obiektu podnosi rangę wydarzenia. Niezwykle istotna jest również wygoda gości, na którą wpływa m. in. dostęp do światła dziennego z możliwością zupełnego zaciemnienia sal, wygodne krzesła dopasowujące się do kształtu użytkownika a także miejsce do odpoczynku w przerwie spotkania.

Warto zwrócić uwagę na nieskomplikowany dojazd do budynku a także czy w pobliżu znajduje się odpowiednia ilość miejsc parkingowych. Nie obawiajmy się korzystać z usług miejsc, z którymi wcześniej nie współpracowaliśmy. Tylko jeśli jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, mamy szansę znaleźć ciekawe miejsca i miło zapamiętane przez gości.