• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Zimowe dni – doskonałym okresem na planowanie remontu!

Rozpoczyna się czas zimowy, kończy się więc pomału okres najbardziej odpowiedni na prowadzenie prac budowlanych. Aura za chwilę uniemożliwi prace ekip budowlanych. Nie znaczy to jednakże, że możemy odpocząć. Jest to bowiem dobry okres na zaplanowanie inwestycji na przyszły rok.

Jak wiadomo należycie wczesne planowanie to oszczędność czasu i funduszy, zwłaszcza jeśli planujemy remont prywatny. Często będziemy musieli zgromadzić środki na remont, a żeby to uczynić potrzeba najpierw zorientować się w ofercie. Przykładowo wymieniając okna należy podjąć istotną decyzję – czy wstawić okna tradycyjne czy okna plastikowe?
Decyzja tylko pozornie będzie łatwa. Okna PCV zwykle są tańsze od ich drewnianych odpowiedników, jednak nie zawsze cena będzie czynnikiem przesądzającym. Taka sytuacja zachodzi w przypadku pomieszczeń znajdujących się w wiekowych kamieniczkach, tak więc zdarza się, że względy innej natury bywają decydujące (przykładowo związane z ochroną dziedzictwa narodowego). Właściwy urzędnik może bowiem wydać decyzję o nieodzowności wykorzystania drewnianych futryn.

Czy urzędnik też wybierze okna plastikowe – okiem Wrocławia

Rzecz jasna, z takim postanowieniem możemy się nie zgodzić. Trzeba nam jednakże argumentów, a na ich poszukiwanie potrzeba czasu.
Oczywiście producenci oferujący okna PCV są w stanie zrealizować nawet w najwyższym stopniu wymyślne projekty, nawet takie które do złudzenia będą przypominać autentyczne, zabytkowe okna. Dlatego, gdy odpowiednio wcześnie zwrócimy się o zgodę do właściwego urzędu, i dołączymy przekonującą dokumentację, mamy szansę na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi.

ogród zimowy

Autor: Wiga System
Źródło: Wiga System

Ci z nas, którzy nie mieszkają w chronionym prawnie budynku, wcale nie mają prościej. Obfitość ofert modeli jakie proponują firmy produkujące okna plastikowe mogą doprowadzić do zawrotu głowy! Oczywistością jest iż w czasie planowania remontu najważniejszą kwestią jest rozwaga oraz zdrowy rozsądek. W przeciwnym wypadku emocje i pośpiech sprawią, że nasze koszta o wiele wzrosną.

Wybierz okna pvc – oferta Wrocław

Istotną sprawą jest również by zwracać uwagę na jakość. Lepiej wybrać być może droższego fabrykanta, ale pewnego. Okna PVC mają nam posłużyć długo, minimum kilka dekad, a nie jedynie parę sezonów. Okna z PCV zazwyczaj posiadają gwarancję na co najmniej dziesięć lat. Dodatkowe informacje -> zobacz tu