• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Bezpłatna szkoła kierowana dla pełnoletnich.

Egzamin maturalny nigdy nie był i nadal nie jest obowiązkiem, można skończyć szkołę nie przystępując do niego. Mało tego, w szkołach zawodowych w ogóle nie mamy możliwości przystąpić do matury. Jako młodzi ludzie, zazwyczaj radujemy się z takiego biegu sprawy – mniej pracy więcej wolności. Lecz późniejsze życie weryfikuje nasze wybory – czasami zdarza się, że brak wyższego wykształcenia zamyka nam szansę na karierę zawodową. Lecz nic straconego! Są szkoły dla dorosłych, w których dodatkowo proponowana jest bezpłatna nauka. Jednak jakie są warunki zapisu i czy każdy może tam się dostać?

Tak samo przy placówkach publicznych jak i w sektorze prywatnym, można znaleźć szkoły dla dorosłych, w których oferowana jest bezpłatna nauka – Tak jak w pierwszym przypadku nikogo to nie dziwi, tak drugi wzbudza podejrzenia, jednak nieprawdziwe. Komercyjne szkoły dla dorosłych mają bowiem podpisane z państwem umowy, które upodabniają placówkę do tej publicznej – uczniowie, muszą wypełnić kilka kryteriów (obecność, sprawowanie) aby móc dostać promocję do kolejnej klasy. Z drugiej strony sama instytucja, aby nadal móc funkcjonować jako darmowa, musi to od nich bezwzględnie egzekwować.

matura

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Chciałbyś skorzystać ze szkoły dla dorosłych i zaliczyć w końcu wymarzoną maturę? Nic łatwiejszego. Nie konieczna jest żadna, zaawansowana biurokracja, wystarczy wydruk świadectwa z ostatniej szkoły, dwa zdjęcia itp. Jedynym, co może cię ograniczyć jest limit miejsc – osoby są zapisywane według kolejności zgłoszeń, dlatego kto pierwszy, ten lepszy. Ale nie można się poddawać jeżeli nie starczyło dla nas miejsca, gdyż zazwyczaj szkoły dla dorosłych przyjmują zarówno na semestr letni jak i na zimowy. Poza tym, jeżeli byłeś w liceum wcześniej, jednak nie uzyskałeś promocji, nie potrzebujesz swojej nauki rozpoczynać od nowa, zwyczajnie idziesz do kolejnej klasy. Mało tego, możesz wybrać się wyłącznie na lekcje powtórkowe do matury jeżeli jej jeszcze nie ukończyłeś i podejść do niej na wiosnę. Jest to idealna alternatywa dla osób, które posiadają średnie wykształcenie, lecz z jakiegoś powodu nie ukończyły egzaminu dojrzałości.

Szkoły dla dorosłych to idealna alternatywa dla tych wszystkich, którzy z jakiegoś powodu w swoim życiu przerwali kształcenie. Bezpłatna nauka w nich oferowana pozwala wyzerować szanse – identyczną możliwość dalszego kształcenia mają zarówno bogate jak i biedne osoby – tutaj o bezpłatnej nauce.