• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Zbliżający się start roku szkolnego oznacza zwiększenie kosztów dla rodziców

Szkoła. To prost sformułowanie brzmi i niesie się w uszach rodziców przez przez całe letnie wolne dni. Teraz jest OK, jest środek lata, a nasze dziecko bawi się u dziadków na wsi, nie mamy zmartwień, lecz już się zbliża ważny dzień 1 września, a wcześniej już przecież będzie trzeba zebrać się w sobie, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim warto pójść do sklepu z akcesoriami szkolnymi już wcześniej, w wakacje, nie róbmy tego, na przykład, w ostatni tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo nie dość, że będzie nerwowo, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Możemy mieć pewność, że jeśli pójdziemy do sklepu w okresie wakacyjnym nie będzie także tak długich kolejek, jak bliżej roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie trzeba wybywać z domu, wystarczy zupełnie wygospodarować trochę czasu, by wejść na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (obszerne pojemniki).

Ogólnie zasada jest jednak taka, że ,nie opłaca się z niczym zwlekać gdyż skończy się to nagromadzeniem innych spraw, innych zobowiązań, problemy się nałożą i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto również zrobić listę zakupów i przysiąść w jeden dzień do komputera i zacząć zamawiać. Niektóre sklepy mają wyższe ceny niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć przykładowo wysyłkę za małe pieniądze, która redukuje ciut wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy zakupić?

Przede wszystkim zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (wybór plasteliny), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Trzeba pamiętać o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie możemy zapomnieć o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszemu dziecku jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce do nauki, przykładowo podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie nosiła śniadanie. Poza tym, trzymajmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed rozpoczęciem roku szkolnego może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie zakupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to nie czekając udajmy się po to do sklepu.