• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi wydatkami, ale także pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o konieczności odkładania na emeryturę dodatkowych pieniędzy, jako że prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Należy więc zacząć odkładać i to regularnie, żeby później nie martwić się brakiem wymaganych środków. W związku z tym warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, pewne jest także to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście potrafimy stosownie rozkręcić interes.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Zakładając firmę należy liczyć się ze stałymi kosztami, których najwięcej generują składki na ZUS, a więc między innymi na emeryturę. Każdy, kto właśnie zakłada działalność przez początkowe dwa lata może opłacać składki społeczne na ulgowych warunkach – połowę niższe niż licząc od trzeciego roku istnienia działalności. Musimy poza tym pamiętać, że ktoś, kto jest zatrudniony na umowę o pracę, a w dodatku założy firmę, w ramach działalności musi odkładać jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zaletą prowadzenia firmy jest także to, że składki odprowadzane do ZUS można odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Czytaj też https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/ksiegowosc-onlinez pierwsze dwa lata – nie musi zatem wiązać się z dużymi kosztami, tak jak boi się tego wiele osób, planujących założyć dodatkowo działalność. Natomiast, gdy mamy świetny pomysł na biznes taka działalność może okazać się niezwykle opłacalnym przedsięwzięciem. Rzecz jasna istnieją również inne wydatki, które powinno się brać pod uwagę, jak np. opłacenie księgowego.

teczka z dokumentami

Niemniej aktualnie istnieje coś takiego jak księgowość internetowa, która nie jest kosztowna, a umożliwia kompleksową obsługę naszych finansów (za księgowość online możemy płacić już od 30-40 zł miesięcznie). Jak więc widzimy, wystarczy rozeznać się w dostępnych możliwościach i wnet utwierdzimy się, że prowadzenie działalności nie jest takie straszne jak może się wydawać, a może zagwarantować nam duże korzyści, dzięki którym będziemy się mogli zabezpieczyć także na przyszłość. Warto mieć to na uwadze. Zobacz także

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wysokosc-wynagrodzenia-chorobowego-bezposrednio-po-urlopie-wychowawczym