• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak rozpoznać czy określony produkt jest ekologiczny? Jakie certyfikaty są najważniejsze? O czym obowiązkowo wiedzieć?

Coraz bardziej popularne są Produkty ekologiczne. Polacy nabywają je bardziej często niż w dawnych czasach, gdyż są zdrowe oraz lepiej wpływają na nasz komfort życia.

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com
Skąd jednakże wiadomo, że określony produkt jest rzeczywiście eko? Pomagają w takim czymś różnorodne certyfikaty, dzięki którym wiemy, iż mamy do czynienia z najlepszą jakością.
Eko certyfikat cu tr 010 – rekomendowana:- więcej opinii na ten temat – sprawdź eko certyfikat to zapewnienie, że odżywiamy się zdrowo, że nie nabywamy jakiejś podróby. Takie oznaczenia może zyskać każdy, kto ma w planach oznaczyć swoje produkty jako produkty eko. Tego rodzaju certyfikat to dowód na to, że określony produkt spełnił normy unijne dotyczące żywności ekologicznej. Aby jednakowoż otrzymać taki certyfikat – http://www.centrumjakosci.pl/ifs.html – musimy spełnić wiele wymogów.
Te restrykcyjne zasady oferowania certyfikatów powodują, iż takie wyróżnienie trafia tylko do sprawdzonych gospodarstw ekologicznych. To sprawia w konsekwencji, że każdy konsument ma pewność, iż certyfikowane eko produkty nie są tylko z nazwy. Certyfikat takiego typu to wyróżnienie bardzo prestiżowe, mogą więc go otrzymać tylko gospodarstwa jakie spełniają określone wymogi. Musi to być więc gospodarstwo, które nie używa środków chemicznych czy sztucznych nawozów.
Coraz więcej mamy takich firm w Polsce, więc osoby dla których taka żywność jest istotna, są na pewno usatysfakcjonowani.

Oznacza to też, iż te produkty są w lepszej cenie niż kiedyś, a to ważne ze względu na to, że jeszcze pewien czas temu, na ich kupno mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Aktualnie już bez wątpienia jest większa świadomość tego rodzaju zakupów, dzięki temu społeczeństwo jest zdrowsze.