• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Mosiądz w odlewnictwie – jakie ma właściwości oraz do wytwarzania jakich wyrobów można go zastosować

Mosiądz jest jednym z materiałów używanych w odlewnictwie. To stop miedzy i cynku, ale ich proporcje nie są równe. Cynku jest mniej, a dokładnie około czterdziestu %. W stopie mogą mieścić się również domieszki innych metali, w tym ołowiu czy aluminium. Temperatura topnienia mosiądzu to 1000 st. Celsjusza. Jakie ma walory i do produkowania jakich wyrobów można go wykorzystać?

Odlewnictwo
Przede wszystkim armaturę, okucia budowlane oraz elementy maszyn, na przykład wykorzystywanych w przemyśle samochodowym lub chemicznym. Mosiądz jest odporny na wodę morską, więc można z niego produkować śruby okrętowe, nie martwiąc się, że ulegną korozji.

Zainteresowały Cię wiadomości opublikowane w tym wpisie? Zapewne przyda Ci się także dodatkowe czytanie (https://www.merazet.pl/produkt/analizator-mocy-norma-40005000). Nie czekaj więc i przejdź do kolejnej strony.

To nadzwyczaj istotne w przemyśle okrętowym, by zastosować wysokiej jakości wyroby – zobacz koniecznie.

Odlewy z mosiądzu (więcej na są wytrzymalsze od innych odlewów, w tym na przykład od odlewów z brązu. Lepszą twardość zapewnia im zaliczający się w skład stopu cynk. Mosiądz można także poddawać obrabianiu plastycznemu na zimno, co jest niebywale duże znaczenie w czasie produkowania amunicji. Dobrze też dodać, że mosiądz może być zastosowany do robienia elementów ozdobnych, np. klamek do drzwi, świeczników lub pucharów i innych produktów, m.in. okuć obrazów, ponieważ w łatwy sposób można go formować.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odkryj www (https://sklep.betaret.pl/pl/c/Instalacja-gazowa/31), a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niesamowicie zainteresują.

Jakie jeszcze atuty wyróżniają prezentowane tworzywo? Może być poddawane nawet poważniejszym obciążeniom, niewymagane są skomplikowane działania konserwacyjne, bowiem mosiądz nie robi problemów w otrzymaniu, a także nadaje się do recyklingu.

Mosiądz doręczany jest do zakładów w postaci prętów czy drutów, jakie potem poddaje się procesowi odlewnictwa, najpierw jednak wykonując odpowiednią formę odlewniczą. Na koniec należy zaznaczyć, że wyróżnia się wiele typów mosiądzu, zależnie od danego składu stopu. Mogą być np. stopy dwuskładnikowe, mające ołów lub specjalne, zawierające inne pierwiastki, np. tak jak wspomniano na wstępie – aluminium.

Jeżeli interesuje cię temat, jakim jest odlewnictwo, musisz także zaznajomić się z innymi tworzywami, jakie można zastosować do wykonywania wyrobów metalowych. Różnią się swoimi przymiotami, więc warto jest zebrać dane o każdym z nich, aby dobierać odpowiedni materiał do celu, na który mamy zamiar go przeznaczyć.