• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

W jaki sposób powinniśmy oświetlać sklep? Na co zwracać uwagę? Jak wybierać oświetlenie?

Światło w sklepach jest niesamowicie ważne. Podczas jego wyboru, a szczególnie doboru opraw oświetleniowych, powinniśmy wiedzieć, że najbardziej ważne jest odpowiednie podkreślenie artykułów jak również towarów, które znajdują się na regałach. Niesamowicie istotny jest też klimat oraz nastrój, który jesteśmy w stanie stworzyć przez zastosowanie różnego rodzaju lamp. Dzięki temu stworzyć można jedyny w swoim rodzaju design.

Żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do wyboru odpowiedniego oświetlenia, trzeba koniecznie zastanowić się, z jakiego typu sklepem mamy do czynienia, jakie rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu należy wtedy wybrać – polecana firma Trilux. Wielkie znaczenie posiada także rodzaj oświetlanych produktów. Zależnie od kształtu oraz układu pomieszczeń, które mamy do dyspozycji, powinniśmy zastosować zasadę, że najważniejsze jest światło główne, lecz też ważne jest oświetlenie podkreślające ekspozycję.

W ramach oświetlenia głównego, możemy zdecydować się różne oprawy odpowiednie do właśnie takich zastosowań. Mogą to być najróżniejsze typy opraw, przykładowo nabudowane, wpuszczane albo zwieszanie. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze to, by miały dość wysoki współczynnik oddawania barw jak i wysoką skuteczność świetlną. Do takiego celu dobre będą świetlówki jak i lampy wyładowcze. Jako oświetlenie “ekspozycyjne” jest w stanie podkreślać zalety artykułów.

Dobrze wtedy użyć oprawy systemowe szynowe na źródła wyładowcze.

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty drukowanie naklejek, by zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Jako doświetlające oprawy wpuszczane są na świetlówki. Oprawy takie to świetne rozwiązanie, mają one sporo zalet. Najważniejsza to ta, że możemy połączyć je w dowolnej konfiguracji we wszystkich przestrzeniach, bez dużej ingerencji w strukturę sufitu czy ścian.

Do właściwie założonych systemów szynowych dobrze jest dobrać reflektory, jakie przy pomocy odpowiednich adaptorów wpina się w szyny. Należy wiec z rozwagą dobierać rodzaj światła, szczególnie, iż ma ono w sklepach specyficzne wymagania, o których na pewno trzeba pamiętać. W ten sam sposób oświetlenie przemysłowe rządzi się własnymi prawami, ale (oos bydgoszcz) kiedy użyjemy takich samych parametrów, jak w przypadku świateł sklepowym to istnieje spora szansa powodzenia – .