• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Osoba zatrudniona w zakładzie pracy. Czy warto jest przez całe życie się uczyć?

Chyba żadnego pracodawcy nie trzeba aktualnie przekonywać co do tego, że pracownicy muszą kształcić się przez cały okres pracy zawodowej. Odnosi się do nawet do tych, którzy dysponują naprawdę szeroką wiedzą oraz świetnymi umiejętnościami. Szkolenia pracownicze są naprawdę różnorodne. Teraz szkolenia dla pracowników można podzielić głównie na te miękkie oraz twarde.

szkolenia

Autor: visualpun.ch

Szkolenia o charakterze miękkim to grupa szkoleń, w których może wziąć udział każdy bez względu na to, w jakim zakładzie pracy jest zatrudniony i jakie stanowisko piastuje. Do szkoleń tego rodzaju zalicza się między innymi szkolenie poruszające temat zasad skutecznej komunikacji. Obecnie znaczna część pracodawców dokłada wszelkich starań, by proces komunikacji w prowadzonej przez nich firmie przebiegał właściwie, a szkolenia (polecamy szkolenia team building) istotnie to ułatwiają. Do szkoleń miękkich zaliczane są także szkolenia (polecamy profesjonalna obsługa klienta) dotyczące asertywności. W tym wypadku jednak szefowie są ostrożni z wysyłaniem swoich pracowników na szkolenia , które mają uczyć asertywności. Tak naprawdę bowiem większość właścicieli firm zupełnie nie chce, by ich pracownicy stali się osobami prezentującymi postawę asertywną. Z punktu widzenia większości szefów asertywność bowiem w każdym wypadku zapowiada kłopoty. Szkolenia mające charakter miękki to również szkolenia z autoprezentacji. Umiejętność ta bez wątpienia przydaje się wszystkim niezależnie od tego, jakie stanowisko piastują. Kolejne szkolenia mogą dotyczyć między innymi radzenia ze stresem i umiejętności relaksacji. W zapędzonym świecie szkolenia tego rodzaju wydają się być niezwykle istotne. Do takich tematów zalicza się również ocena ryzyka zawodowego szkolenie której poświęcone może trwać zaskakująco długo (tutaj dowiesz się więcej: szkolenie proces oceny ryzyka zawodowego).

ocena ryzyka zawodowego

Autor: Harald Groven

Każdy, kto zaciekawiony jest tego typu szkoleniem może w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „ocena ryzyka zawodowego szkolenie”. Szkolenia , które mają charakter twardy to już szkolenia poświęcone konkretnym zagadnieniom związanym z konkretnym miejscem lub stanowiskiem pracy. To do takich szkoleń zalicza się szkolenia z takich zagadnień jak norma ISO 14001:2015. Takie zagadnienia jak przytoczona norma ISO 14001:2015 to zagadnienia, które nie należą do łatwych – .