• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Czym doktorzy nauk medycznych kierują się przy zakupie supernowoczesnych sterylizatorów do prywatnego gabinetu

Gdy w XXI wieku nawet powierzchownie przejrzymy rozporządzenia, w których ustawodawca określił restrykcyjne zapisy odnośnie warunków, jakie mają panować w zakładach wytwarzających żywność lub gabinetach dentystycznych, to równocześnie zastanawiamy się, w jaki sposób dawniej radzono sobie z utrzymaniem właściwego poziomu higieny.

Do dyspozycji dziewiętnastowieczni lekarze mieli gorącą wodę, ewentualnie jodynę bądź inne substancje. Tymczasem nowoczesne pomieszczenia, w których sterylizuje się narzędzia chirurgiczne są fantastycznie wyposażone.

Właściciele gabinetów dentystycznych nie muszą w ogóle martwić się o stan czystości dłut czy lancetów. Personel oddelegowany do tych celów jest zobowiązany do bieżącej sterylizacji wspomnianych narzędzi, a część pomniejszego sprzętu (np. igły) jest najzwyczajniej w świecie jednokrotnego użytku. Trzeba jedynie, tuż przed zapisaniem pierwszego chorego, kupić dobrej jakości sterylizator parowy. Przekonajmy się zatem, co dla stomatologów jest najistotniejszym kryterium w trakcie dokonywania zakupu danego modelu.
Pierwszym, chociaż nierzadko niedocenianym aspektem jest bezpieczeństwo. Chodzi tutaj głównie o pracowników, którzy uruchamiają autoklawy.

dentysta w pracy

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne bywa zatem to, czy takie maszyny modernizacja linii technologicznych poznań mają właściwe certyfikaty i zabezpieczenia, które chronią użytkowników przed poparzeniami. Przed zakupem sterylizatora trzeba dokładnie zastanowić się, jaki model będzie najlepszy dla konkretnej placówki – zbyt duże maszyny nie będą potrzebne w małych przychodniach, lecz raczej w szpitalach. Natomiast oszczędni posiadacze gabinetów zapewne sprawdzą wszystkie parametry, żeby zakupić sterylizator parowy, który zużywa małe ilości wody bądź energii. Dla bardziej wymagających liczy się również liczba programów albo długość ich trwania.

Autoklaw to urządzenie, które zamawia się raz na przynajmniej kilkadziesiąt lat. Warto zatem starannie przemyśleć swoje wybory.

Jeśli uważasz, że omawiany tutaj wpis jest cenny i szukasz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji tłumacz przysięgły języka rosyjskiego warszawa.

A zwolennicy najnowszych rozwiązań wybiorą euroklav znanej niemieckiej firmy. Generowana w nim para skutecznie sterylizuje wszystkie narzędzia, które po zakończeniu procesu odkażania są gotowe do użycia (strona Obsługa maszyny jest niezwykle instynktowna, zatem nawet nowy pracownik nie będzie miał problemów z jej uruchomieniem. Dodatkowo praktyczny i spory wyświetlacz pozwala śledzić kolejne etapy procesu sterylizacji, a sygnały ostrzegawcze informują o wszelkich nieprawidłowościach.