• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Które przygotowanie do egzaminu dojrzałości jest lepsze: indywidualne czy zbiorowe?

Matura dla każdego jest nietuzinkowym egzaminem. Bez wątpienia matura jest pierwszym tak doniosłym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego dalszym życiu. Wobec tego egzamin ten jest powodem wielu emocji. Odpowiedzialni rodzice wysyłają własne dzieci na kursy maturalne, bo chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Nauka, edukacja

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Z roku na rok coraz więcej firm oferuje kursy przygotowujące do tego istotnego egzaminu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: „kursy matura”, by się przekonać, że konkurencja jest duża. W ofercie są zarówno kursy indywidualne, jak i grupowe. Jakiego dokonać wyboru?Kursy grupowe posiadają tę zaletę, że pozwalają na interakcję między użytkownikami. Szczególnie ma to znaczenie przy przyswajaniu języka obcego. Wtedy wzajemne rozmowy z innymi kursantami są przydatne w nauce. Kursant nabiera pewności siebie, gdyż inni uczestnicy zarazem są na podobnym poziomie. Również popełniają błędy, mają kłopoty z wymową danych słów obcych. Dzięki temu człowiek nabiera pewności siebie i chętniej się angażuje aktywnie w pracę na kursach. Równocześnie zyskuje wielu partnerów do dialogów w obcych językach. Kwestia ceny jest tu również dość znaczna, gdyż jest niższa niż korepetycji indywidualnych. Za sprawą tego, że zbiera się spora grupa kursowiczów, wykładowca czy lektor może zaoferować bardzo niskie stawki. I takie zajęcia nadal będą dla niego rentowne. Ale nauka w grupach www.collegium-novum.pl minusy. collegium-novum.pl

Otóż nie zawsze warto jest uczyć się w grupie. Faktycznie można zaoszczędzić pieniądze, lecz niekiedy bardzie opłaca się wydać większe stawki i mieć pewność, że fachowo i stosunkowo szybko nauczy się innego języka. To prawda, że najlepsi lektorzy i wykładowcy się cenią, jednakże mądrość jest w współczesnych czasach bezcenna. Rzetelnie zdana matura otwiera praktycznie drzwi wielu uczelni, a tym samym daje możliwość rozwoju zawodowego czy robienia kariery. Nic nie zastąpi w edukacji osobistego spotkania z nauczycielem, bo to daje gwarancję solidnego opanowania danej dziedziny ludzkiej wiedzy czy obcego języka. Jeśli pedagog skupia się wyłącznie na jednej osobie, to jego wyniki pracy są okazałe i efekt jest przesądzony.