• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Co warto dowiedzieć się na temat studiowania w mieście Wrocław?

W ostatnim czasie można zauważyć duży wzrost liczby młodych ludzi na studiach niż to miało miejsce przykładowo dekadę wcześniej. Pojawił się swoisty trend dotyczący studiowania na uczelniach wyższych, w szczególności w większych miejscowościach. Z tej przyczyny dużo młodych ludzi przenosi się ze wsi i mniejszych miejscowości do dużych ośrodków. Jednym z chętnie wybieranych miast studenckich w Polsce jest Wrocław. Popularność tego miejsca bierze się między innymi z tego, że działa tam dużo wyższych uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych.

studenci słuchający wykładu w sali

Autor: George Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kierunków także jest duży i stale się zwiększa, rozszerzając się na przykład o takie innowacje jak socjoterapia (ciekawe źródło: spójrz na to). Ponadto ogólnie życie studenckie w tym mieście jest niezwykle bogate. Istnieje i prężnie funkcjonuje sporo lokali i innych miejsc, w których są stałe rabaty po okazaniu legitymacji studenckiej. Liczbę ludzi studiujących we Wrocławiu widać szczególnie w okolicach początku roku akademickiego, gdy wracają oni z rodzinnych domów do miasta.

Rozmaite formy studiowaniaDuża liczba i zróżnicowanie wrocławskich uczelni zapewnia duży wybór sposobów studiowania. Przede wszystkim możliwe jest studiowanie w systemie dziennym i zaocznym, na uczelniach publicznych i niepublicznych. Szkół niepublicznych także jest sporo, oferują one czasami kierunki, jakich nie można spotkać w żadnym innym miejscu, jak przykładowo dziennikarstwo muzyczne. Studiowanie na takiej uczelni łączy się jednak z uiszczaniem czesnego. Oprócz tego jest także spora oferta studiów podyplomowych, które mogą być bardzo dobrym uzupełnieniem wiadomości zdobytych w tradycyjnym toku studiów. Tam także oferowane są nietypowe kierunki, jakim jest przykładowo oligofrenopedagogika.

Popularne kierunki
Obecnie można zauważyć tendencję do preferowania przez młodzież kierunków z gatunku bardziej humanistycznych. Z tej przyczyny ogólnie uniwersytet posiada większą liczbę studentów niż politechnika. Niesłabnącą popularnością cieszą się kierunki filologiczne, jak przykładowo filologia angielska (dowiedz się), polska i inne. Coraz chętniej wybiera się także kulturoznawstwo lub antropologię. Natomiast na politechnice chętnie wybierane są kierunki związane z technologią informacyjną oraz telekomunikacją. Działają także szkoły związane konkretnie z medycyną czy sportem.