• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

HR – to nie wyłącznie zarządzanie kapitałem ludzkim

Istnieje przekonanie, że istotą marketingu sieciowego nie są materialne wytwory, czy powiązania, lecz po prostu zwykli ludzie. Nie inaczej wyglądają przesłanki powodzenia w sektorze Human Relations. Jest to tylko i aż dysponowanie potencjałem ludzkim.

Szkolenia z zarządzania mają z założenia zaszczepiać w kadrach pracowniczych HR efektywne mechanizmy do wyłapania odpowiednich kandydatów. To nie tylko inwestowanie w jedną gałąź- zarządzanie kadrami ludzkimi. Rozwijanie kompetencji osobowych pomoże też szkolącym się w dokonywaniu lepszych wyborów w przyszłości. Wiążą się one z budowaniem odpowiedniego zespołu i niepowieleniem dotychczasowych błędów komunikacyjnych.
szkolenie biznesowe

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Specjaliści od HR ciągle podnoszą swoje umiejętności przez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. To dobra wiadomość dla następców w tym sektorze usług, którzy nie są wciąż związani z pracą na stanowisku doradców zawodowych, agentów rekrutujących, kadr kierowniczych, czy doradców personalnych. Aktywni studenci zarządzania czy public relations poznają praktykowaną wiedzę już podczas studiowania. Studia są na pewno idealnym momentem na sprawdzenie się w agencji HR. Popularny kurs w tym zakresie oznacza 60 godzin wykładów. Jest on związany z zagadnieniami rekrutacji, motywacją oraz selekcją, znajdowaniem i dyscyplinowaniem przyszłych pracowników. Wycena szkoleń HR organizowanych przez prywatne firmy dochodzi nawet do tysiąca złotych. Jest to większy wydatek, lecz na przykład podyplomówka wyniosłaby nawet dwa razy tyle. Dla zachęty potencjalnych HR-owców opłatę można podzielić na większą liczbę miesięcy. Zaliczenie kursu daje nam certyfikat (znacznie->: http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-zgodno%C5%9Bci-eac.html), który zbliża nas do ulubionego zawodu.

Zdanie kursów i szkoleń HR zbliży nowe kadry do trwałej współpracy w biurach pośrednictwa czy w agencjach zatrudnienia. Przy dużej odporności, łucie szczęścia i dobrym wyszkoleniu specjaliści od HR rozwijają skrzydła. Progresywna kariera zaprowadzi ich na stanowiska doradców personalnych. Kluczowe zagadnienia oscylujące wokół szkolenia HR brzmią abstrakcyjnie i niejasno. Stosowna selekcja aplikantów czy udane rozpoznanie celu na rozmowie kwalifikacyjnej, przy sprzyjających czynnikach, mogą jednak przynieść rynkowi podwójny sukces. Dlaczego? Specjalista HR złapie spośród wielu ofert bez wątpienia odpowiedniego kandydata.