• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

komponowanie wystaw sklepowych

Spożytkowanie powierzchni na wystawie sklepowej bywa nie lada sztuką. Dobra aranżacja wystawy sklepowej częstokroć decyduje o tym, czy odbiorca przekroczy progi danego sklepu. Nadzwyczajny, i atrakcyjny wystrój witryny jest doskonałą i skuteczną odmianą promowania. Dekoracje witryn sklepowych to wykorzystanie wiedzy psychologicznej, marketingu, reguł kompozycji plastycznych do komponowania efektownych ekspozycji, jak i do projektowania ekspozycji sklepowych, jakie gwarantują sukces handlowy, przyciągną oko konsumenta i zainspirują do dokonania zakupów.

Witryna sklepowa

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie stworzona ekspozycja sklepowa może przyczynić się do podniesienia sprzedaży. Studio FX sprawi, że kompozycja artykułów w oknie (http://www.alglas.pl/) wystawowym nie będzie chaotyczna. Profesjonaliści sporządzą ją odpowiednio, według konkretnego, przemyślanego projektu – polecana firma.

Dobrze zgrane dekoracje witryn sklepowych są zaproszeniem do przekroczenia progu sklepu.

Sprawdź naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie następne bardzo ciekawe opisy. Opracowujemy dla Was dalsze szczegóły i będzie nam miło, jeśli je oglądniecie.

Ułożenie artykułów na wystawie w żadnym wypadku nie może być przypadkowe. Poszczególne jej części w różnym stopniu przyciągają uwagę. Centralny punkt wystawy na wysokości oczu, to miejsce, dokąd wzrok klienta pada w pierwszej kolejności. To, czy ekspozycja zostanie spostrzeżona, jest zależne od jej pozycji, asortymentu, a też od tego, w jaki sposób wyeksponowana jest propozycja. Centralnym obowiązkiem witryny jest zatrzymanie i zainteresowanie przechodnia.

Przy konstruowaniu ekspozycji sklepowych, studio FX będzie miało do czynienia z artykułami, jakie mają własny osobisty kształt, barwę i fakturę. Każde te składniki biorą czynny udział w kompozycji.

Ogromnie istotnym elementem przy komponowaniu ekspozycji jest wykorzystanie oświetlenia. Uwydatnia produkty ułożone na wystawie, dzięki czemu stają się one bardziej atrakcyjne, ożywia je, a również oświetla je o zmroku. Istotne jest, aby oświetlenie pasowało i komponowało jedną, zwartą całość z wyposażeniem, oraz stylem.

Sporządzając dekoracje witryn sklepowych trzeba właściwie dostosować natężenie, jasność, odcień, lecz również gatunek światła, które będzie oświetlać towar. Światło jest w stanie uwydatnić poniektóre części ekspozycji, w taki sposób ażeby wyglądały bardziej zachęcająco.