• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Sprzedawanie gazu – a więc, parę słówek na temacik najważniejszych dostawców gazu wewnątrz Polski

Zastanawiasz się, jacy istnieją wewnątrz Polsce dostawcy gazu? W dzisiejszym felietonie przybliżymy Tobie ich, napisawszy o nich parę słówek, abyś miał chociaż malutkie pojęcie, z jakimi osobami podpisujesz kontrakt gazu!

sprzedaż gazu

Źródło: flickr.com
Nasz pisany dzisiaj tekst zaczniemy od dostawcy o nazewnictwie Tauron, który to swego czasu był pojedynczym spośród najbardziej znanych dostarczycieli gazu na naszym ryneczku.

Przeczytaj więcej w tym omówieniu i poznaj opisywane zagadnienie też z innej perspektywy – one na pewno również Cię zaabsorbują.

Firma dostarcza gazu tak właściwie od niedawna, a dokładnie od dwa tysiące dwunastego roku, dając w ofercie tak zwane „błękitne paliwo” zarówno personom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom. Kolejnym popularnym dostarczycielem jest Energa, która sprzedaż gazu traktuje z wielkim zaangażowaniem, nie wyłącznie je wytwarza, dystrybuuje a także sprzedaje, ale i pozwala wykupić odbiorcom instytucjonalnym. Kolejnym w dobry sposób znanym dostawca jest PGNiG, który w rozwinięciu brzmi: Polskie Górnictwo Naftowe oraz Gazownictwo. Napomknięty dostawca jest na chodzie na rynku od bardzo dużo latek, dokładniej od września tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego drugiego roczku, przeistaczając się w spółkę akcyjną wewnątrz tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roczku.

Odpowiada Ci ten artykuł? Ekstra, ale kliknij jeszcze tutaj – zobaczysz tam niezwykle unikalny serwis www, który również będzie dla Ciebie interesujący.

Ich głównym zadankiem bywa poszukiwanie i eksploatacja złóż gaziku ziemnego a także ropy naftowej, import i magazynowanie surowców, a także obrót i dystrybucja paliw płynnych a także pod postacią gazu.

Warto napomknąć, że ów dostawca gazu posiada w obecnej chwilce około 119 tys. kilometrów gazociągów, po rozciąganych po całej Polsce oraz które są oferowane zarówno dla klientów osobistych jak również biznesowych. Finiszowym dziś poruszanym dostawca zostanie PGE, który jako pierwszy zaoferował opcję tak zwanego „dual fuel” przeznaczonego dla gospodarstw domowych.