• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Rodzaje płyt stalowych. Dlaczego są tak popularne oraz najczęściej używane?

Przemysł stalowy w naszym kraju wymaga zainicjowania radykalnych zmian. Niestety w ostatnich latach ta gałąź przemysłu zaznała poważnych szkód na skutek zmian w dobie kryzysu, ze względu na mocne powiązanie z branżą budowlaną. Wyjątkowo niekorzystne warunki sprawiły, że nastąpiło również spowolnienie branży motoryzacyjnej. W tym samym okresie zostało zakończonych kilka ogromnych działań infrastrukturalnych. Branża wyraźnie odczuła zawieszenie działalności kilku przedsiębiorstw.

stal

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkowo trudny czas dla branży nastał również w powodu zjawiska wyłudzania podatku od obrotu towarami i usługami wewnątrz Unii Europejskiej. Od maja ubiegłego roku mamy do czynienia z poprawą koniunktury. Była ona zainicjowana wieloma działaniami Izby Handlowej, ale także licznymi nowelizacjami w ustawodawstwie. Pozostaje mieć nadzieję, że tendencja i bieg rzeczy, nie zmienią się w ciągu kolejnych lat. Tym bardziej, że na wyższych uczelniach znów stały się popularne kierunki związane z metalurgią.

Pewny rozwój tej gałęzi przemysłu jest realny tylko przy pełnej współpracy przedstawicieli zarządów spółek i rządu. Bardzo jest rezygnacja z podatku od zużycia energii dla hut. Omawiana branża przez wiele lat stanowiła silnik napędzający krajową gospodarkę. Najważniejszymi produktami, które wytwarzaliśmy nie tylko na potrzeby produkcji rodzimej, były wyroby stalowe. Te produkty przemysłu hutniczego dzielimy w następujący sposób:

1. Płyty stalowe – to popularne wyroby hutnicze w postaci bardzo płaskiego czworokąta, który powstaje dzięki walcowaniu w specjalistycznych firmach produkcyjnych zwanych hutami. Takie blachy są oferowane w arkuszach określonych wymiarów lub w kręgach, w przypadku blach cienkich. 2. Pręty – również wytwarzane są w oddziałach hut zwanych walcowniami. Pręty mogą charakteryzować się różnym kształtem: prostokątnym, okrągłym lub też mogą być całkowicie płaskie. Sprawdź sam: .

stal

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Wyróżnia się także pręty gwintowane w postaci kęsów. 3. Rury – element konstrukcyjny o przekroju pierścienia o stosunkowo znacznej długości. Sposób wytwarzania rur zależy od celu w jakim ma być używany produkt, jak również od stawianych mu zadań eksploatacyjnych.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej podziękowania wzory danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Najprostszym sposobem wytwarzania rur jest połączenie szwem blach o odpowiednich cechach. Wyróżnia się też rury ciągnione i walcowane. 4. Oprócz poprzednio wspomnianych, wyróżniamy wiele innych, ale mniej popularnych wyrobów.