Zachowanie posady w dobrej instytucji nie jest uzależnione od liczby posiadanych świadectw ukończonych uczelni

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania bywa dzisiaj dość skomplikowane. O ile facetom pracującym w fachu spawacza bywa o dużo łatwiej, o tyle kobiety interesu mają utrudnione zadanie do zrealizowania.
Do najpierw podjętych kroków na drodze do znalezienia posady trzeba zaliczyć napisanie przykuwającego wzrok curriculum vitae i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te pisma przyciągną uwagę rekruterów. Przyszły menedżer musi pochwalić się erudycją z zakresu reklamy, zdobytą jeszcze podczas lat nauki. Trzeba też poszczycić się ukończonymi warsztatami, do których wliczają się się takie zagadnienia: coaching biznesowy (tutaj więcej), komunikacja w miejscu zatrudnienia, sposoby motywowania zespołu.

Rekruterzy, którzy analizują nadesłane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na rodzaj ukończonych studiów, czyli na tzw. kompetencje twarde.
na szkoleniu
Autor: Chad Cooper
Bywają bardziej skłonni oddać odpowiedzialne stanowisko kobiecie z większą liczbą zaświadczeń. Jednak, jak udowadniają wyniki sond, z wykształceniem nie zawsze podążają w parze konkretne umiejętności. Paradoksalnie, utrzymanie pracy zależy przede wszystkim od umiejętności dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko typowo szefowskich obowiązków. Wspaniale przeszkolona młoda asystentka po studiach na dwóch kierunkach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności pisania raportów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy nierzadko panują w dużych koncernach w wielkich miastach.

Dzięki ofercie firm szkoleniowych można z powodzeniem podnieść swoje wykształcenie i wykształcić nowe kompetencje. Jednym z najbardziej pożądanych kursów będzie efektywność osobista szczegółowo przedstawiona na http://www.4results.pl/uslugi/rozwoj-ludzi/efektywnosc. Nastawienie na osiąganie jak najlepszych wyników i ponadprzeciętne wykorzystanie czasu pracy staje się bowiem niezmieniającym się punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać fachowcem w zakresie HR, aby wiedzieć, że w każdym zakładzie pracy należy wykazać się nieustającą motywacją, a nawet poza tym motywować współpracowników. Szkolenia bywają zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematem będzie efektywność osobista, zaawansowana obsługa MS Excel, czy coaching biznesowy.
Źródło : www.4results.pl