• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak powinna wyglądać wizytówka? Co jest najbardziej istotne, o jakich szczegółach powinniśmy pamiętać?

Wizytówka powinna podsumowywać bardziej niż tysiąc słów. Musi być efektywna, skierowana do odbiorcy od razu. Jeżeli pragniemy, żeby była naszym sprzymierzeńcem powinniśmy pamiętać o paru istotnych aspektach.

Najbardziej istotne, aby zapadała w pamięć, więc powinniśmy zadbać o elementy, które staną się tak bardzo charakterystyczne oraz oryginalne, że faktycznie wyróżnią cię z tłumu. Jednocześnie, nie powinna być jedynie efektowna, tak samo znacząco musi zachęcać żeby się z nami skontaktować. To znaczy, że przejrzysty design jest podstawą. Jak się odróżniać to przede wszystkim jakością. Powinno się mieć na uwadze, że ten drobny kawałek papieru pokazuje ciebie jako fachowca w danej dziedzinie. Wizytówka powinna więc ujawnić twój talent. Jak to zrealizować? Najzwyczajniej, jak jesteś projektantem graficznym zadbaj o detale graficzne, copywriterem – pomyśl o ciekawej grze słownej i tak dalej. Zajrzyj też na witrynę z kreatorem wizytówek.

wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Wizytówka musi wyglądać na kosztowną, dzięki czemu twój wizerunek jest bardziej profesjonalny. Trzeba zatroszczyć się o profesjonalizm, bo format wizytówki dziewięć na pięć, to naprawdę niezbyt dużo, musisz więc zadbać, ażeby były na niej konieczne informacje. Każda, nawet najbardziej idealna wizytówka (adres tej strony) powinna ujawniać najbardziej istotne informacje. Wizytówka (wizytówki przedszkole) ujawnia odbiorcy, kim jesteś, na co może liczyć. Jednocześnie niezbędna jest wyraźna oraz czytelna czcionka, by nasza propozycja błyskawicznie nie była odrzucona. Najlepiej zastosować na wizytówce maksymalnie dwa inne fonty.

Pamiętać trzeba o przemyślanym layoucie, oznacza to, że należy wyeksponować najbardziej wazne elementy. Miejmy to na uwadze, a wtedy nasza wizytówka jest w stanie zdziałać cuda. Mawia się, że pierwsze ważenie jest najważniejsze, jak kogoś poznajemy. Tak samo jest z naszą wizytówką, to bardzo ważny krok, pierwszy kontakt z określoną osobą, która wyrabia sobie zdanie na nasz temat. Nie musimy jednocześnie tracić dużo pieniędzy na kupno wizytówek, gdyż istnieją rewelacyjne narzędzia, dzięki którym stworzymy własną wizytówkę. To kreator wizytówek, program, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie samodzielnie zaprojektować ten niezbędny kawałek papieru.