• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak uczyć się języków obcych?

Od czego zacząć? Zrozumiałe jest, że do nauki przydałyby się jakiekolwiek publikacje bądź innego typu materiały. Wybór osiągalnych samouczków, kursów jak też wszelkiego typu innych pomocy naukowych jest olbrzymi jak też urozmaicony w zależności od języka.
Jeśli chcecie zacząć naukę całkiem nowego języka rozpocznijcie od kupna dowolnego samouczka, który w swej formie oraz kompozycji będzie wam się najbardziej podoba.

oko

Autor: Victoria Ford
Źródło: http://www.flickr.com
Na słowniki i pozostałe materiały przyjdzie czas. Spokojnie możesz przecież skorzystać ze słowników w internecie. Najgorszą strategią będzie gromadzenie masy książek. Na początku nauki nowego języka kupcie sobie jeden przejrzysty samouczek. Nie bagatelizuj przedmiotów ścisłych. To jest dosyć ciekawa kwestia i oparta też na praktykach lektorów języków obcych. Ludzie o tzw. „ścisłych umysłach” radzą sobie z gramatyką o wiele lepiej niż „humaniści”. Metod na ćwiczenie umiejętności analitycznego myślenia jest wiele. Oto kilka przykładów (różnych od nauki przedmiotów ścisłych w szkole). Gra w królewską grę, rozwiązywanie zagadek logicznych (dla przykładu sudoku), gra w gry strategiczne na pececie, czytanie kryminałów. Bez wątpliwości rozwijanie tych umiejętności to coś, co należałoby robić „w tle” w toku nauki języka i efekty tychże postępowań będę zauważalne po dłuższym czasie. Jeśli będzie to nowiutki dla nas język, np. hiszpański Wrocław, musimy włożyć w naukę większą ilość pracy.
Słowniki jednojęzyczne. Przede wszystkim w jednojęzycznym słowniku trzeba samemu domyślać się, co konkretne słowo oznacza po polsku na podłożu opisu, który jest tam podany. Po drugie w podobnych leksykonach za każdym razem jest masa przykładów a także uwag gramatycznych odnośnie danego terminu lub zwrotu. Przepisując przykłady zwyczajnie utrwala się ich prawidłowe zastosowanie.

Oprócz tego przy okazji można nauczyć się wielu innych znaczeń danego słowa, jakie wydaje nam się zupełnie znajome. Szkoła języka hiszpańskiego Wrocław, by realizowała swą podstawową misję musi być faktycznie pierwszorzędną szkołą.