Cegły w ostatnich latach wróciły do łask i nie chodzi o materiał do budowy domów, ale o pierwiastek dekoracyjny niemal do każdego z wnętrz w mieszkaniu

W przeszłości cegły kojarzyły się nam tylko i wyłącznie z surowcem do budowy. Obecnie cywilizacja się przeobraża, a razem z nim moda. Nadeszły czasy, gdy imitacja cegły na ścianie wydaje się pożądanym efektem wewnątrz lokum.
prezent
Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska


kowalstwo
Autor: Lennart Tange
Źródło: http://www.flickr.com


Cegła (infinitex.pl/cegly-izolacyjne/) ozdobna jest już elementem spotykanym w łazienkach, kuchniach, sypialniach czy pokojach dziennych, informacje o niej - http://www.in-stone.pl/cegla-dekoracyjna-royal/ . Nikogo już nie dziwi efekt nieukończonej budowy. Odwrotnie - obecnie jest to efekt przemyślany i przez wielu pożądany. Cegła ozdobna może imitować cegłę postarzałą i wtenczas określa się ją retro-cegłą. Może mieć też różne kolory - najczęściej kupowane to czerwony lub biały. Istniejące spółki tworzą ją ręcznie lub w nowoczesnych manufakturach.


http://www.in-stone.pl/biala-cegla-na-scianie/
Autor: ell brown


Imitacja cegły na ścianie jest również niezwykle lubiana przez restauratorów. Ostatnie trendy pozwalają stosować cegłę ozdobną w pomieszczeniach małych i dużych, w wykwintnych i kosztownych restauracjach, ale również malutkich i osiedlowych kawiarenkach. Cegła jest na tyle wszechstronna i ciepła w odczuciu, że bywalcy tych lokali dobrze się tam czują i mają ochotę do nich wracać. Czują się tam bez ceregieli po prostu jak w domu. Na takich ścianach można zawiesić lustra lub obrazy. Nawet zostawienie muru bez jakichkolwiek upiększeń nie powinno razić oka, gdyż cegła ozdobna jest ozdobnikiem samym w sobie.
Cegła jest niezwykle trwałym budulcem, zatem również jako ozdoba będzie nam służyć przez długie lata. Jeżeli zbrzydnie nam się jej barwa, zawsze możemy ją przemalować i zmienić w inną dekorację.