Kto mógłby pracować na stanowisku szefa działu personalnego oraz jakiego rodzaju są jego obowiązki?

Każda korporacja, jaka zatrudnia większą liczbę pracowników powinna również mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługą kwestii z nimi związanych.

Tego typu manager działu personalnego posiada bardzo duży zakres zadań, jednak nie powinien wszystkich robić samodzielnie, ponieważ działa z poddanymi sobie fachowcami.

nauczyciele
Źródło: flickr.com

Do zadań osoby, która pracuje na stanowisku HR manager może należeć między innymi inicjacja szkoleń oraz konferencji dla pracowników w celu podniesienia ich umiejętności związanych z ich stanowiskiem, wytycza czynności dla konkretnych stanowisk czy też organizuje proces rekrutacji. Utrzymuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy ośrodkami, które trudnią się doradztwem personalnym. Skrót HR (Behavio >> tylko profesjonalne informacje

Osoby, które chcą być zatrudnione na tym stanowisku, powinny ukończyć wyższe studia na uczelni związanej z ekonomią na kierunku zarządzanie i marketing lub zbliżonym. Musi ponadto ciekawe przeczytaj więcej tutaj posiadać duże doświadczenie w administrowaniu zespołem pracowników i posiadać obszerną wiedzę z wielu różnorodnych dziedzin. Pensje kierownika ds. personalnych kształtują się w przedziale 5-10 tysięcy złotych brutto.

Ponadto należałoby wspomnieć, że HR manager pomaga pracownikom w wytyczaniu ich ścieki kariery. Od takiego kierownika w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej korporacji.