• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Lean Management czyli jak najszybciej poprawić wyniki w przedsiębiorstwie

Bezkonkurencyjność nowoczesnej firmy szczególnie zależy od kompetencji kadry zarządzającej. Wbrew pozorom dobre przywództwo czasami nie wystarcza. Wtedy powinno się wdrożyć stosowne procedury, dzięki którym usprawni się działanie firmy. Rzecz jasna markę współtworzą głównie osoby, którzy w niej pracują, ale także takie elementy jak produkty oraz cały proces zarządzania. Aby znacząco zwiększyć wydajność firmy trzeba podejść do zagadnienia kompleksowo.

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers

Jedną ze skuteczniejszych metod zarządzania przedsiębiorstwem jest tzw. Lean Management, którego istotą jest ograniczanie pewnych funkcji realizowanych standardowo w dużych firmach oraz usuwanie wszelkich elementów, które ograniczają wydajność pracy. Jest to technika z sukcesami stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, przykładowo Chrysler czy też fabrykach silników odrzutowych. Drogą do sukcesu dzięki zastosowaniu metody Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie daje wymiernych efektów. W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji – .

Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji daje pozytywne efekty, jak zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, poprzez redukcję kosztów ,a także zwiększenie większej uwagi na życzenia konsumentów. Jeśli metoda jest zastosowana prawidłowo, wtedy można także liczyć na zwiększenie poczucia satysfakcji pracowników, przede wszystkim dzięki prawidłowej komunikacji między kierownikiem a podwładnym. Pracownik, który jest dobrze zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej firmy. Polecamy

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers

Obecnie na rynku szkoleniowym funkcjonuje wiele rzetelnych firm, które oferują skuteczne szkolenia lean dla biznesu. Zostały one celowo zaprojektowane tak, aby uczestnicy przyswoili sobie kluczowe umiejętności i podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe. To bardzo ważne, aby szkolenie przeprowadzono w formie warsztatowej. W takim wypadku pracownicy mają możliwość szybkiego zastosowania nabytych umiejętności we własnym środowisku pracy. Zajęcia z Lean Management gwarantują poprawę rentowności przedsiębiorstwa wtedy, gdy równolegle wdraża się narzędzia, które służą poprawie jakości kultury zarządzania.