• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Wszystko, co o utylizacji odpadów powinien wiedzieć przedsiębiorca

Każda firma, bez względu na to, w jakiej branży funkcjonuje, produkuje potężne ilości rozmaitych odpadów. Polskie prawo nakłada na przedsiębiorców obowiązek takiego pozbywania się ich, by nie ucierpiało na tym środowisko naturalne. Jeżeli nie chcemy zatrudniać osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, mamy możliwość skorzystać z usług outsorcingowych, oferowanych przez wiele firm na rynku.

gospodarka odpadami

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż pojęcie: utylizacja odpadów jest znane większości ludzi, niewiele osób zastanawia się, co tak naprawdę pod tym określeniem się kryje – . Utylizacja to nic innego jak pozbycie się przedmiotów, które nie są już zdatne do użycia, lub przygotowanie zużytych surowców do ponownego wykorzystania. Odpady znajdują się w każdym obszarze przemysłu i gospodarki, ale będą one od siebie różne: w firmie sadowniczej będą to odpady (klikaj) organiczne, pochodzące z owoców, w przychodni będą to odpady medyczne, a w zakładzie mechanicznym wyeksploatowane smary oraz oleje. Wśród odpadów wyróżniamy też odpady niebezpieczne, czyli takie, które po przeniknięciu do środowiska, mogą stanowić dla niego istotne zagrożenie (Utylnia).

Niezależnie jednak od tego, czy firma wytwarza odpady niebezpieczne, czy nie, wszelkiego typu śmieci trzeba się pozbywać w sposób zgodny z zapisem ustawy. Utylizacja odpadów to obowiązek każdej firmy, z którego będzie ona skrupulatnie rozliczana. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż nie wolno wyrzucać przepalonych żarówek lub pojemników po tuszu do drukarki do kosza na śmieci. Jeżeli firma zostanie przyłapana na takim uczynku, będzie musiała uiścić znaczną grzywnę.

Nie ociągaj się – czytaj informacje (http://bsinspekcja.pl/) o temacie, który tu opracowaliśmy. Sporo szczegółów wyszukasz we wpisie dołączonym pod wskazanym linkiem.

Najlepiej rozpocząć współpracę z firmą, która zajmuje się utylizacją odpadów, wówczas unikniemy niejasności, związanych ze sposobem składowania, wywożeniem i usuwaniempowiększającej się każdego dnia góry zbędnych, zużytych przedmiotów. Bezwzględnie należy zbierać dokumentację, poświadczającą odbiór odpadów przez taką firmę, bo dla przedsiębiorcy jest to dowód, że odpowiednio postępuje z odpadami. Dobrze mieć czyste sumienie, a dodatkowo wykreować firmę na przedsiębiorstwo pro-ekologiczne.