• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Pragniesz zmienić dostawcę gazu? Podpowiadamy, jak to zrobić

Uwolniono rynek gazu . Unia Europejska nakazała firmom obracającym takowym paliwem sprzedaż części surowca na wolnym rynku .
Ma to m.in. spowodować, że krajowy rynek stanie się bardziej otwarty, a z pewnością konkurencyjny.

reklama - marina

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Ilość firm oferujących takową możność rośnie z każdym miesiącem. Obecnie koncesję na sprzedaż gazu mają 144 przedsiębiorstwa w całym kraju, jednakże nie wszystkie działają na terenie całego kraju i nie każda kieruje swą ofertę do wszystkich.
fotka - dom

Autor: tom_stromer
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zmienić dostawcę ? Wpierw musimy zawrzeć umowę z nowym zbywcą, działającym na obszarze dystrybutora. Następnie konieczne będzie rozwiązanie obecnej umowy ze zbywcą. Koniecznym warunkiem rozwiązania umowy w wypadku zmieniania dostawcy gazu ziemnego będzie upływ czasu wypowiedzenia.

W gąszczu otaczających nas wiadomości trudno jest znaleźć naprawdę przydatne informacje. Dlatego jeżeli ciekawi Cię taki temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Po nawiązaniu umowy z nowym zbywcą konieczne będzie zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej, jaka administruje sieciami. Do wykonania wszystkich tych czynności konsument może upoważnić kogoś innego, przykładowo nowego sprzedawcę. Dystrybutor jest zobligowany umożliwić nam zmianę sprzedawcy, nie później niż w terminie 21 dni od dnia złożenia powiadomienia o zmianie sprzedawcy, przez nabywcę lub upoważnionego przez niego sprzedawcę. Nowa firma zwykle bierze wszystkie formalności na siebie, zaczynając od dostarczenia wymówienia dotychczasowej umowy, po przygotowanie zawiadomienia o zmianie zbywcy a także przyniesienie go do dotychczasowego operatora.

Jeśli zmieniamy zbywcę prądu, to ów nowy oferuje nam wolnorynkowe taryfy, niezatwierdzone przez prezesa URE (rynek wolny). Natomiast, jeśli zmieniamy zbywcę gazu, to ten nowy powinien posługiwać się taryfami zatwierdzonymi poprzez prezesa URE.