• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Wybieramy nowiuteńkie mieszkanko

Opcji zdobycia upragnionych czterech kątów jest kilka. Możemy nabyć nowiuteńkie mieszkanko albo używane, starać się o mieszkanie przez gminę, zaadaptować strych.

deweloper

Autor: David Guo
Źródło: http://www.flickr.com
deweloper

Autor: Keira McPhee
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, na co się zdecydujesz, będziesz musiał załatwić określone formalności oraz nagromadzić potrzebne na to środki. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania, ażeby mieć pewność, iż dobrze zainwestujesz własne pieniążki – sprawdź.
Nowiuteńkie, niczym spod igły. Takie mieszkanko ma bez liku zalet. Przede wszystkim, przez dwa lata od sygnowania aktu notarialnego wszystkie awarie realizator musi usunąć za darmo. Prócz tego – wpłaty na fundusz remontowy będą przez długi czas niskie. (inwestycje deweloperskie Wrocław) Jednak decyzja o kupnie nowego mieszkania niesie z sobą spore ryzyko. Można bowiem trafić na nieuczciwego dewelopera czy spółdzielnię – postradasz nerwy, a co gorsza niekiedy też pieniążki. Jak się tego ustrzec? Skorzystaj z naszych rad.
Kiedy budujesz ty a także deweloper (zobacz mieszkania do wynajęcia szczecin prawobrzeże). Najodpowiedniej selekcjonuj wielkie i popularne przedsiębiorstwa, które od lat istnieją na rynku. To pewnego rodzaju zabezpieczenie, że i ta inwestycja dojdzie do skutku. Gdy deweloper jest mniej popularny, winieneś sprawdzić jego wiarygodność. Jak to uczynić? W rozmowie z nim poproś o adres siedzib, jakie zbudował (możesz to sprawdzić też na stronie www przedsiębiorstwa). Obejrzyj je, porozmawiaj z lokatorami. Zapytaj, czy są usatysfakcjonowani ze zrealizowanych prac, czy były jakieś kłopoty w trakcie budowy. Nie krępuj się pytać – tu chodzi o twe pieniążki! Poszukuj też danych o nim na forach internetowych – deweloper (dobry deweloper z Torunia).

Spytaj wykonawcę, czy firma ma Certyfikat Dewelopera (jest to znak jakości przyznawany przez Krajową Izbę Budownictwa – jednostka otrzymuje go na 2 lata a jeżeli jest nieporządna, po tym okresie traci). O jakości przedsiębiorstwa może też zaświadczać przynależność do jednej z organizacji zawodowych (np. Polskiego Związku Przedsiębiorstw Deweloperskich).