• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Formalności związane z wywozem produktów w UE

Odkąd polska weszła w poczet Unii Europejskiej, niezwykle dużo rzeczy zmieniło się w tym państwie. Przez cała dekadę miał miejsce systematyczny rozwój gospodarczy, rodacy zakładali coraz to kolejne działalności, ale przede wszystkim zaczęli kooperację z inwestorami z Europy Zachodniej.

Jeżeli prowadzisz firmę, która rozwozi własne dobra na obszarze Unii, musisz dopełnić pewnych formalności.
Bardzo ważnym dokumentem będzie deklaracja intrastat wywóz towarów monitorująca. Została ona wprowadzona parę lat wcześniej żeby ułatwić pracę nie jedynie urzędom celnym ale i samym biznesmenom. Zastąpiła ona bowiem parę dodatkowych papierów, które musieli dokładnie wypełniać za każdym razem, gdy jechaliśmy z towarem zagranicę. Jest to o tyle ważne w Polsce, że jest ona początkowym krajem od wschodu, który leży na obszarze UE i ma kontrolowaną granicę, m.in. z Ukrainą.

deklaracja intrastat wywóz

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wysyłanie intrastat może wydawać się prostą rzeczą, lecz tylko w przypadku niedużego obrotu towaru. Natomiast firmy, które większość dobry wywożą właśnie zagranicę, nierzadko potrzebują pomocy w tym zakresie. Jeżeli sam jesteś w takiej sytuacji, powinieneś zatrudnić ekipę, która fachowo wypełni deklarację intrastat w naszym imieniu.

Kliknij na odnośnik (https://rokad.pl/folie-do-zadruku), on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, zawierający interesujące informacje.

Zadba o każdy element dokumentacji, zda go do urzędu celnego, ty tym nie będziesz potrzebował się przejmować. W każdym, większym mieście w kraju odszukamy odpowiednią firmę, z jaką będziemy mogli zapoczątkować kooperację w tym temacie.

Koordynując swoją firmę musimy liczyć się z faktem, że będziemy potrzebowali tam przestrzegać licznych formalności.

Zwłaszcza, jeśli fundamentem naszego interesu jest handel poza granicami, na terenie UE. Wówczas należy pamiętać o sprawozdaniu intrastat, dokumencie, który składa się w urzędzie celnym.