• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jakimi sposobami nieszablonowo wypromować prowadzony biznes czyli wszystkie wady i zalety broszur reklamowych

Świat dookoła nas jest otoczony reklamami, można je zobaczyć praktycznie na każdym kroku. Gdzie się nie spojrzy, to może zobaczyć billboardy i plakaty, w skrzynkach na listy codziennie można znaleźć po parę ulotek, a włączając radio czy telewizję także co chwilę słyszy się reklamowe spoty.

Broszury reklamowe

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: www.drukarniakid.pl
W takim zalewie reklam trudno się dziwić, że wiele osób po prostu nie zwraca na nie uwagi, najnormalniej się do nich przyzwyczajając. A to sprawia z kolei, że firmom chcącym dotrzeć do takich klientów wcale łatwo nie będzie, muszą one często wyjść poza standardy i wymyślić reklamę, jaka jednak ludzi może zachęcić do tego, żeby się z nią zaznajomić.

Jedną z takich niestandardowych form reklamy, bardzo skutecznych jeżeli się je dobrze opracuje, są broszury. Porządna broszura reklamowa to w gruncie rzeczy streszczenie wszystkich istotnych informacji usługach albo produktach na kilku stronach druku.

Czy nasz tekst jest dla Ciebie intrygujący? Pragniesz zgłębić więcej wiadomości na zbliżony temat? Zatem idź tu asertywność w pracy i czytaj nowy wątek.

Jej należyte wykonanie, zastosowanie odpowiednich reguł i ciekawy wygląd spowodują, że wielu klientów obojętnych na nachalną reklamę może po sięgnąć po nią, i przeczytać informacje tam zawarte.

Aby broszura reklamowa spełniała swoje zadanie, to w czasie projektowania należy pilnować kilku zasad. Po pierwsze trzeba dobrać właściwą liczbę stron, najbardziej skuteczny jest format który ich ma sześć. Pierwsza przeznaczona jest na zaproszenie, czyli logo lub ładowarki teleskopowe lubelskie zdjęcie najważniejszego produktu.

Na ostatniej powinno się umieścić wszystkie informacje o kontakcie, więc na pozostałe informacje pozostają cztery środkowe. Sama treść nie powinna być tylko nudnym tekstem, bo raczej nikt nie będzie miał ochoty tego czytać. Znacznie lepiej sprawdza się połączenie opisów z ciekawymi zdjęciami, tego typu połączenie jest znacznie lepiej odbierane przez większość klientów.

Szata graficzna też ma duże znaczenie, cała broszura utrzymana być powinna w jednolitej kolorystyce. Istotne jest także samo wykonanie broszury, powinno się ją wydrukować na odpowiedniej jakości papierze, dlatego też druk broszur – sprawdź u nas powinno się zlecić profesjonalnej, doświadczonej firmie drukarskiej.

Drukarnia KID na mapie: