• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Na czym polega regeneracja tylnej belki skrętnej?

Tylna belka skrętna, zwana również belką skrętną czy też nośną jest typowym elementem zawieszenia wozu w autach francuskich: Peugeot czy też Renault.
Charakterystyczną jej cechą jest prosta jak też kompaktowa konstrukcja oparta na sztywnej belce, jaka łączy 2 koła.

Billboard

Autor: Irena Safarova
Źródło: http://www.flickr.com

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Skrętna belka złożona jest z wielu elementów. Składne razem stanowią całość belki. Najistotniejszą jej częścią jest nośna w serwisie, zwana poprzecznicą. Do niej są dołączone inne elementy. Do belki wprasowane są tak zwane czopy belki wespół z trawersami. Trawersy są to wąsy mocujące do jakich instaluje się poduszki mocujące. Spełniają rolę ponadplanowej amortyzacji, chronią nadwozie auta przed obijaniem się belki o karoserię. Dodatkowymi częściami poprzeczki są łożyska igiełkowe. Do nich przymocowuje się wahacze razem z czopami koła. Na nich umiejscowione są piasty koła. Wahacze połączone są z pomocą skrętnych drążków. W zależności od modelu oraz marki auta są to dwa bądź 4 pręty stworzone z wysokiej jakości stali.

Ten artykuł zawiera ciekawe dane na opisywany temat – jeżeli masz chęć uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę imprezy okolicznościowe poznań, która opisuje zbliżone zagadnienia.

Pełnią one funkcję sprężyn w czterokołowcach, jakie są wyposażone w poprzeczkę skrętną.

Wszystkie części zawieszenia poprzeczki podlegają ogromnym obciążeniom podczas jazdy. Są one także narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne szos: sól, zanieczyszczenia jak też kurz. Tego typu elementy mają wpływ na zniszczenie bądź uszkodzenie układu zawieszenia. Uszkodzenia objawiają się piszczeniem, skrzypieniem czy też pukaniem w tylnej części auta. Jeżeli kierowca spostrzeże nadmierne pochylenie kół w stronę środka samochodu, bezzwłocznie powinien udać się do warsztatu samochodowego w celu usunięcia usterki związanej z tylnym zawieszeniem układu.

Naprawa albo regeneracja tylnej belki skrętnej polega na wymianie uszkodzonych podzespołów a także przywróceniu poprzeczki skrętnej do podobnego, jak była nowiusieńka. Regenerację takową cechuje względnie niska cena tylna belka po regeneracji posłużyć może nam następnych parę lat.