• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Zatroszcz się o istotne certyfikaty i działaj za granicą

Jeśli pragniemy poszerzyć ofertę sprzedażową o inne kraje, potrzebujemy koniecznych certyfikatów. Trzeba zatem zorientować się, jakie poświadczenia niezbędne są w danym kraju.
Jeżeli chcemy sprzedawać nasze towary w Rosji, niezbędnebędą specjalne certyfikaty.

Zwłaszcza, jeśli sprawa dotyczy produktów powiązanych z bezpieczeństwem ludzi, środowiska a także technicznej oraz informacyjnej zgodności. Owe zagadnienia załatwia jeden certyfikat Gost. Co ważne, certyfikat – kliknij: certificator.eu/en/certification/gost-r.html ten obejmuje towary zarówno przedsiębiorstw zagranicznych, jak i rodzimych, rosyjskich. Certyfikacja najogólniej rzecz biorąc powstała po to, aby producent oraz odbiorca byli całkiem pewni, że towar będzie bezpieczny. Pamiętajmy, iż ten certyfikat wystawiany jest na określony towar a nie na firmowy zakład produkcyjny. Certyfikat jest wydawany na wyznaczony okres. Oczywiście Jeżeli upłynie termin ważności certyfikatu, należy wystarać się o następny.
paliwo

Źródło: pixabay
Rzecz jasna dla niektórych produktów wymagane są dodatkowe poświadczenia. Niejednokrotnie niezbędne są certyfikaty przeciwpożarowe, weterynaryjne czy świadectwo sanitarno-higieniczne. Istnieją certyfikowane firmy, jakie pomagają w załatwieniu odpowiednich dokumentów oraz wystawiają konieczne certyfikacje, także w naszym kraju. Dobrze jest się do nich zwrócić, jeśli nie orientujemy się dobrze w certyfikacjach konkretnego obszaru. Certyfikat – tutaj – Gost bywa niezbędny, dlatego należy umiejętnie o niego zadbać. Możemy także wyrobić dodatkową certyfikację na produkty eksportowane do Rosji.

Mamy wtedy większą pewność, iż klienci nam zaufają. Dobrze jest zatem znaleźć autoryzowanego przedstawiciela certyfikatu zgodności a następnie postarać się o odpowiednie dokumenty. Wtedy nasza instytucja się rozwinie.