• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Autoklaw jako narzędzie do odkażania

Autoklaw to instrument do sterylizacji. Autoklaw bardzo dobrze nadaje się do luksusowych salonów piękności, a także gabinetów kosmetycznych, gabinetów medycznych, czy też wszelakiego typu ośrodków SPA. Są to sprzęty łatwe w obsłudze, skuteczne w działaniu i dosyć szybkim ciągu sterylizacji.

Autoklaw

Autor: Mackenzie Cowell
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od wykorzystywanych instrumentów i surowców, powinno się używać autoklaw odpowiedniej klasy, który zapewni funkcjonalną sterylizację wsadu.

Osiągalne są też autoklawy zapewniające efektywną sterylizację dla materiałów ustalonego rodzaju. Autoklaw dzieli się na wersję B, S i N.

Czy masz więcej pytań? Nie krępuj się! My zapewne cenimy każdą możliwość kontaktu. Więc czekamy na wiadomości od Ciebie.

Kategoria S jest klasą pośrednią pomiędzy pozostałymi. Przyrząd klasy S winny być dokładnie poddane właściwym testom. Są one bardziej specyficzne i mają wskazania, którego rodzaju narzędzia zdołają być sterylizowane w takim urządzeniu.

Autoklaw takiej kategorii rewelacyjnie sprawdzi się w gabinetach dentystycznych, ginekologicznych, chirurgicznych, także wielu pozostałych. Aktualnie do sterylizacji instrumentów przeważnie używa się sterylizatory parowe.

Istotnie fascynuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to oprócz tego zobacz treść (https://www.implantis.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/), którą przeczytasz w podobnym serwisie!

Autoklaw przeznaczony do sterylizacji pełnego spectrum materiałów jest przyrządem wartościowym i w pełni potrzebnym tylko w szpitalach i gabinetach wysoce specjalizowanych. Gwarantuje sterylizację każdego gatunku materiału, łącznie z wgłębionymi, także długimi cienkimi rurkami. Sprawdź więcej na:

Autoklaw jest sprzętem o dosyć znacznych gabarytach, w związku z tym do postawienia potrzebuje porządnego blatu. W wypadku wbudowania w meble, potrzebuje zapewnienia swobodnej powierzchni naokoło obudowy w celu dobrej cyrkulacji powietrza. Urządzenie ma zasobnik wody czystej i zużytej. Objętość zbiorników, również ilość eksploatowanej wody zależy od rodzaju autoklawu. Do sterylizacji powinno się używać wyłącznie wodę demineralizowaną, albo z destylarki

Każdy autoklaw ma nieduży panel sterowania z klawiaturą, również wyświetlacz czasu, temperatury i ciśnienia w czasie cyklu. Istnieje opcja doboru jednego z kilku oprogramowań sterylizacji o ustalonych parametrach temperatury, ciśnienia i czasu sterylizacji. Istnieje również możność zainstalowania drukarki, lub pamięci zewnętrznej, jaka pozwala na powielanie danych o procesie. Nie zapomnij wejść na: