• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Powinniśmy właściwie wybrać wielkość lampy

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że do każdego pomieszczenia musi być odpowiednio dopasowana rozmiar lampy, im jest ono pokaźniejsze, tym więcej nasza lampa powinna mieć kloszy i tym bardziej muszą być one rozłożone, tak abyśmy posiadali świadomość, że światło dociera w każdy zakamarek pomieszczenia.

Przez to także w ten identyczny sposób trzeba szukać żarówek, tak żeby nie oświetlały nazbyt mocno małego pomieszczenia oraz aby nie okazało się, że w większym pokoju ciągle jest ciemno, gdyż żarówki posiadają zbyt małą moc.

Mały pokój ma szanse mieć mały żyrandol

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadamy mały pokój, to z pewnością lampa sufitowa ma okazję być mniejsza, a co się z tym wiąże, ma okazję nam przedstawiać trzy klosze. Jeśli chcemy posiadać pewność, że będą nam dość jasno świeciły, to należy przypilnować, aby te klosze były zwrócone w dół, tak jak jest to przy lampie Kaja Vega 3pł. Plafon 2348 – Wtedy calutkie światło zamiast oświecać sufit, będzie oświecało nas i wszystko co jest poniżej lampy. Jeśli natomiast mamy znaczniejszy pokój, podejrzewamy że nasza lampa będzie miała więcej kloszy oraz sama ich ilość zapewni nam odpowiednio wiele światła, to mamy możliwość się zadecydować na lampę sufitową Alfa Siena 5 pł. 20435, która nie tylko posiada pięć kloszy, ale jeszcze są one nakierowane w górę (więcej informacji). Wiele tu zależy od naszych prywatnych wymagań.

Zastanówmy się jaką barwę mają mieć żarówki

Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób możemy wyposażyć naszą lampę w żarówkę LED, to bez wątpienia należy sobie wydawać sprawę z tego, iż przedstawiane nam są takie żarówki, które świecą barwą ciepłą, a więc bardziej na żółto oraz równocześnie powodują, że w danym pomieszczeniu zrobi się ciepło oraz przytulnie. Jeśli klosz naszej lampy jest długi a wąski i martwimy się, iż żadna żarówka nam do niego nie będzie pasowała, to warto popatrzeć na Ledin Gu10 16 smd 5630 6W (60W) 600lm 230V barwa ciepła 2540, która właśnie jest długa a wąska, w postaci takiego walca.

Jeśli dobrze poszukamy to wszystko znajdziemy

Należy sobie wydawać sprawę z tego, że producenci lamp i żarówek przykładają wszelkich sił, by zachwycić swoich klientów, przez to jesteśmy w stanie odnaleźć dokładnie wszystko co sobie zaplanowaliśmy, wystarczy tylko, że odpowiednio długo będziemy szukać oraz dążyć do założonego celu.